Connect with us


Teknoloji Haberleri

Japonya’da Volocopter İsimli Girişim, 3 Yıl İçerisinde Hava Taksiciliği Yapacak

Almanya merkezli Volocopter adlı şirket, Japonya ile yaptığı anlaşma sayesinde 3 yıl içerisinde hava taksiciliği yapmaya başlayabileceklerini duyurdu.

Zaman:

Tarih:

Hava Taksiciliği 3 Yıl İçinde Başlayacak: Volocopter

Son yılların en çok merak edilen teknolojilerinden biri olan hava taksiciliği, hem teknoloji meraklıları tarafından, hem de dünya çapında milyonlarca kişi tarafından merakla bekleniyor. Dünya çapında pek çok teknoloji şirketinin çalışmalar sürdürdüğü hava taksiciliği alanında son ortaya çıkan haberlere göre büyük bir gelişme yaşandı. Volocopter, 3 yıl içerisinde hava taksiciliği yapabileceğini duyurdu.

Almanya merkezli hava araçları üreticisi Volocopter, aslında hava taksiciliği yapmak için çözümler üreten şirketlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın pek çok ülkesinde milyonlarca kişinin merakla beklediği hava taksiciliği alanında önemli çözümler üreten Volocopter, şimdi de Japonya ile oldukça önemli bir anlaşma sağladı.

Hava taksiciliği alanında kullanılabilecek çok önemli bir araç olarak 18 pervaneli bir araç geliştiren Volocopter, şehir içerisinde hızlı ulaşım sağlamak isteyenlere oldukça iyi çözümler sunabilecek bir araç olarak karşımıza çıkıyordu. İlk olarak Dubai’de düzenlediği bir uçuşta karşımıza çıkan 18 pervaneli yolcu taşımacılığı aracı, 2018 yılında CES fuarında tanıtılmıştı. Yolcuların 35 km‘lik mesafeye kadar ulaşımını sağlayacak olan hava taşımacılığı aracı, Volocopter tarafından yapılan açıklamalara göre 3 yıl içerisinde Japonya’da yolcu taşımacılığına başlayabilir.

Benzer içerik:  Samsung Galaxy M31s Türkiye'de: İşte Fiyatı ve Özellikleri
Japonya'da Volocopter İsimli Girişim, 3 Yıl İçerisinde Hava Taksiciliği Yapacak Almanya merkezli Volocopter adlı şirket, Japonya ile yaptığı anlaşma sayesinde 3 yıl içerisinde hava taksiciliği yapmaya başlayabileceklerini duyurdu.

2020 yılı, yani bu yıl içerisinde Japonya Havayollarından büyük yatırımlar alan Volocopter, hem yük taşımacılığı yapabilen, hem de 2 kişiye kadar hava taksiciliği yapılabilen araçlarıyla oldukça dikkat çekiyor. Erişmenin zor olduğu yerlere tıbbi yardım ulaştıracak olan ve aynı zamanda şehir içinde acele işi olanları gideceği yerlere ulaştıracak olan Volocopter aracı, kargo taşımacılığı da yapabilecek.

Oldukça dikkat çeken projenin çalışmaları hızla devam ederken, şirketin Japonya Havayolları ile yaptığı anlaşma sayesinde 3 yıl içerisinde hava taksiciliğine başlayabileceği ortaya çıktı. Eğer Volocopter adlı bu şirket Japonya’dan gerekli izinleri alabilirse, 3 yıl içerisinde Japonya’da havadan yolcu taşımacılığına başlayabilecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir