Connect with us


Otomobil Haberleri

Volkswagen ve Çinli Ortakları, Elektrikli Otomobillere 15 Milyar Euro Yatırım Yaptı

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen, Çinli ortaklarıyla birlikte elektrikli otomobillere 15 milyar euroluk dev bir yatırım yaptı.

Zaman:

Tarih:

VW'den Elektrikli Otomobillere 15 Milyar Euro Yatırım

Almanya merkezli dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen, son zamanların yükselen trendi olan ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte hızlı bir geçiş olan elektrikli otomobil pazarına iyi bir giriş yapmak için Çinli ortaklarıyla devasa bir yatırıma imza attı. Dünyanın en köklü otomobil firmalarından olan Volkswagen, elektrikli otomobil pazarına Çin’deki 3 ortağıyla birlikte 2024 yılına kadar 15 milyar euro yatırım yapacak.

Son yılların en çok dikkat çeken teknolojilerinden biri olan elektrikli otomobiller, özellikle Tesla’nın bu pazardaki yükselişiyle çok büyük bir dikkat çekti. Tesla, elektrikli otomobillerin de çok güçlü olabileceğini kanıtlayarak tüm dünyaya elektrikli otomobillerini satmayı başarmış ve insanların elektrikli otomobillere olan bakış açısını adeta baştan sona değiştirmişti.

Benzinli otomobillerden çok daha fazla hıza ulaşabilen Tesla otomobillerin yanında, önümüzdeki yıllarda 2 saniyenin altında bir süreyle 0-100km/s hıza ulaşabilen Tesla model otomobil tanıtılacağını sizlere haberimizde aktarmıştık. İşte hızla gelişen bu pazara, şimdi de dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Alman Volkswagen giriyor. Bu yıldan 2024 yılına kadar elektrikli otomobiller için tam 15 milyar euro yatırım yapacak olan Volkswagen ve Çinli ortakları, 2025 yılına kadar 15 farklı elektrikli otomobil üretimi yapacak.

Benzer içerik:  Microsoft'tan TikTok Hakkında Açıklama Geldi

2025’e Kadar 15 Farklı Elektrikli Otomobil

Volkswagen ve Çinli Ortakları, Elektrikli Otomobillere 15 Milyar Euro Yatırım Yaptı Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen, Çinli ortaklarıyla birlikte elektrikli otomobillere 15 milyar euroluk dev bir yatırım yaptı.

Volkswagen ve Çinli ortakları SAIC Motor, FAW Group, JAC‘ın 15 milyar euroluk devasa yatırımı ile 2025 yılına kadar 15 farklı tamamı elektrikli veya hibrit otomobiller karşımıza çıkacak. Çin’deki 2 ayrı fabrikada önümüzdeki ay itibarıyla üretime başlayacak olan Volkswagen ve Çinli ortakları, elektrikli otomobil pazarına çok hızlı bir giriş yapmış olacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir