Vladimir Putin: Ülkelerin Kendi Kripto Para Birimi Olamaz

 Vladimir Putin: Ülkelerin Kendi Kripto Para Birimi Olamaz

Rusya Devlet Başkanı Putin, kripto paraların sınırların ötesinde bir şekilde çalıştığını ve ülkelerin bu tür kripto paralara sahip olmasının imkansız olduğunu açıkladı.


İlginizi Çekebilir: Konya, Kendi Kripto Parasını Üretecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto paralar hakkında en sık sorulan ve en merak edilen sorulardan biri olan “Ülkelerin Kripto Parası Olabilir Mi?” sorusunu cevapladı. Kripto para takipçilerinin ve yatırımcılarının ilgisini çeken konuşmada devlet başkanı Putin’e özel bir soru yöneltildi. Bir TV programında “Rusya’nın kendi kripto para birimi üretilecek mi? eğer üretilirse merkeziyetli mi olacak? ve eğer üretilirse Ruble’nin yerine geçebilecek mi?” soruları Putin’e yöneltildi.

Ardından devlet başkanı Vladimir Putin, Kripto Paralar hakkında ne kadar bilgisi olduğunu ortaya döktü. Kripto Paralar hakkında oldukça bilgi sahibi olan devlet başkanı Putin, bu soruya sosyal medyada viral olacak bir cevap verdi. Kripto paraların çok ayrı bir sistemde çalıştığını belirten Putin, ülkelerin kendi kripto para birimlerini üretmesinin mümkün olmadığını belirtti.

İlgili İçerik  Bitcoin İçin Büyük Tarih: Kasım 2021, Hedef 424.000 Dolar

Putin, verdiği cevapta şunları belirtti; “Hiçbir ülke kendi kripto para birimine sahip olamaz. Çünkü kripto paralar sınır ötesi çalışır ve ülkelerin sahip olması mümkün değildir.”

Devlet başkanı Putin’in bu sözlerinin sosyal medyada viral olmasının ardından ilgili röportaj videosu dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance CEO’sunun da ilgisini çekti. Binance CEO’su Changpeng Zhao, daha önce hiçbir devlet başkanının bu bilgilere sahip olduğunu görmediğini belirtirken, Rusya devlet başkanını da alkışladı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın