Connect with us


İnceleme

Vivo, Renk Değiştirebilen Akıllı Telefon Üretebilir

Çin merkezli teknoloji şirketi Vivo, ortaya çıkan bir videoya göre yeni akıllı telefonlarında renk değiştirebilen arka kasalar kullanabilir.

Zaman:

Tarih:

Vivo, Renk Değiştirebilen Akıllı Telefon Üretebilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan ve son zamanlarda oldukça iyi bir yükseliş yaşayan Vivo, yeni akıllı telefon modellerinde oldukça farklı bir teknoloji ile karşımıza çıkabilir. Hepinizin de yaşayabileceği gibi bazen ruh halinize göre aldığınız akıllı telefon modellerinin rengini değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumlarda çoğunlukla çeşitli telefon kapakları satın alarak kullanırız. Fakat Vivo, yeni teknolojisiyle renk seçme derdine son verebilir.

Ortaya çıkan yeni bir videoya baktığımızda bir akıllı telefon modeli, arka kapak renginde renkler arası geçiş yapıyor. Yayınlanan videodaki akıllı telefon modeli Mavi-Mor-Gri renkleri arasında oldukça şık bir geçiş yapıyor ve cihazın arka kasası orjinal rengindeymiş gibi karşımıza çıkıyor. Ki bu teknoloji sayesinde dilediğiniz rengi cihazınızın orjinal rengi olarak kullanabilir, ruh halinize göre renk seçimi de yapabilirsiniz.

Birçok tüketici için bu önemsiz bir gelişme olsa da bu teknoloji, akıllı telefonlarda renk seçeneklerinin ortadan kaldırılmasına ve arka kasaların tüm renklere sahip olmasına sebep olabilir. Teknolojinin çalışma mantığı ise oldukça basit olarak işliyor. Telefonun arka kasasında da elektronik bir cama yer verilirken, bu cam sayesinde arka kasa renk değiştirilebilir bir hale geliyor. Henüz ortaya çıkan videoda yalnızca Mavi-Mor-Gri renkleri arasında bir geçiş yapılsa da, bu teknolojinin tanıtılmasıyla birlikte akıllı telefonların arka kasalarının her renge bürünebileceği düşünülüyor.

Benzer içerik:  Facebook ve Wikipedia'dan Ortaklık: Yeni Arama Kartları

İşte Vivo’nun Renk Değiştirebilen Telefonu

Daha önce birçok alanda kullanılan bu teknoloji, otomobillerde bile denenmişti. Fakat böyle bir teknoloji henüz seri üretime çıkan bir akıllı telefon modelinde kullanılmamıştı. Şimdiden tüketici tarafında merak uyandıran bu teknoloji, ilerleyen zamanlarda oldukça yaygınlaşabilir. Gelişmeler için kitle.net’i takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir