Connect with us


Teknoloji Haberleri

Vivo, Çıkarılabilir Ön Kamera Konsepti “IFEA”yı Tanıttı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Vivo, ödül alan çıkarılabilir kamera teknolojisi IFEA’yı tanıttı. Bu tasarım sayesinde telefonların ön kamerası çıkarılabiliyor ve aksiyon kamerası olabilir.

Zaman:

Tarih:

Vivo, Çıkarılabilir Ön Kamera Konsepti "IFEA"yı Tanıttı Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Vivo, ödül alan çıkarılabilir kamera teknolojisi IFEA'yı tanıttı. Bu tasarım sayesinde telefonların ön kamerası çıkarılabiliyor ve aksiyon kamerası olabilir.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Çin merkezli BBK Electronics alt kuruluşu Vivo, son zamanlarda ürettiği akıllı telefonlarla dünya çapında büyük bir ün yakalıyor. Dünyanın dört bir yanında akıllı telefonlarını satmayı başaran teknoloji devi Vivo, şimdi de akıllı telefonlar için çıkarılabilir ön kamera konsepti IFEA ile büyük ilgi çekti.

Akıllı telefon üreticisi Vivo’nun IFEA ismiyle tanıttığı yeni konsept kamera, telefonun ön kamerası olarak kullanılıyor. Telefonun üzerinde buluna bir girişe takılabilen bu ikili ön kamera, aynı zamanda telefonun üzerinden çıkarılabiliyor. Bu sayede ön kamera hem telefonun ekranında yer kaplamamış oluyor, hem de ön kamerayı cihazdan çıkarttığınızda ayrı bir aksiyon kamerası olarak kullanabiliyorsunuz.

Evet, Vivo’nun yaptığı bu konsept tasarım sayesinde ön kameranızı telefonunuzdan çıkarıp ayrı bir kamera olarak kullanabiliyorsunuz. Yani telefonunuzun ön kamerası olarak kullanılan kamera, aynı zamanda aksiyon kamerası da olabiliyor. Kameranın üzerinde bulunan ayrı pil sayesinde telefonunuzdan çıkardığınızda da kullanılabiliyor ve kameranızı yine telefonunuzdan kontrol edebiliyorsunuz. Kamera çıkarıldığında, Bluetooth bağlantısıyla uzaktan kontrol edilebiliyor.

Vivo, Çıkarılabilir Ön Kamera Konsepti "IFEA"yı Tanıttı Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Vivo, ödül alan çıkarılabilir kamera teknolojisi IFEA'yı tanıttı. Bu tasarım sayesinde telefonların ön kamerası çıkarılabiliyor ve aksiyon kamerası olabilir.

Vivo’nun konsept kamera tasarımının özellikleri tabii ki bunlarla sınırlı değil. Konsept ön kamera tasarımı IFEA, telefondan ayrıldığında sesle ve telefondan kontrol edilebiliyor. Telefonunuzun ön kamerasını telefondan çıkararak başka bir yere koyabilir, böyle fotoğraf ve selfie çekebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz ses ile, dilerseniz de telefondan fotoğraf/video çekme imkanınız bulunuyor.

Benzer içerik:  Garip Fiyat Etiketine Sahip Xperia 8 Lite Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

Su geçirmez özelliği sayesinde su altında da çekim yapabildiğiniz bu kamera, bu sayede klasik bir aksiyon kamerası gibi kullanılabiliyor. Cihazınızdan çıkardığınız ön kameradan çok fazla uzaklaşırsanız, telefon sizi uyarıyor ve ön kamerayı kaybetmemenizi sağlıyor. Şuanlık bu ön kamera ve akıllı telefon modeli hakkında çıkış tarihi, fiyat bilgisi gibi detaylar bulunmasa da, ilerleyen zamanlarda tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız. Kitle.net web sitemizi takipte kalarak gelişmelerden ve diğer güncel teknoloji haberlerinden anında haberdar olabilirsiniz.

Vivo IFEA Çıkarılabilir Ön Kamera

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir