Vista, Hintli Şirkete 1,5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

 Vista, Hintli Şirkete 1,5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Facebook‘tan sonra ABD merkezli özel sermaye ve girişim şirketi Vista Equity Partners de Hindistan‘lı operatör devi Jio‘ya 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptı.


İlginizi Çekebilir: Facebook, Hintli Operatör Jio’ya 5,7 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Hindistan’ın dijitalleşmesine olanak sağlayan en büyük operatörlerden biri olan Jio Telekomünikasyon, son zamanlarda ABD merkezli şirketler tarafından oldukça büyük yatırımlar alıyor. ABD merkezli sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz zamanlarda Hindistan’ın en büyük operatörü olan Jio’ya 5,7 milyar dolarlık bir yatırım yapmıştı. Ardından ABD merkezli özel sermaye şirketi Vista Equity Partners da Facebook’a katıldı.

Hindistan’ın dijitalleşmesinde en büyük rolü oynayan Jio Telekomunikasyon, ABD merkezli sermaye şirketi Vista’dan da 1,5 milyar dolarlık dev bir yatırım aldı. Ayrıca Hindistan’ın en çok kullanılan operatörü, sadece bu 2 ABD’li şirketten yatırım almadı. Silver Lake de geçtiğimiz zamanlarda Jio Telekomünikasyon 747 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

İlgili İçerik  ABD Tarihinde İlk: Tüm Eyaletlerde Felaket İlan Edildi
Vista, Hintli Şirkete 1,5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Hindistan’ın dijitalleşmesi yönünde bir çok adım atan Reliance Jio Infocomm Telekomünikasyon, 400 milyon kullanıcısı ile Hindistan’ın en büyük operatörü olarak zirvede duruyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarını bünyesinde bulunduran Facebook, mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp için Jio Telekomüniaksyon ile anlaşmış durumda. Anlaşma sebeplerinden biri ise WhatsApp’a Hindistan’a özel olarak gelen ödeme özelliği. Hintli kullanıcılar, WhatsApp’a gelen ödeme özelliği ile kolaylıkla ödeme yapabiliyor. Ayrıca Facebook, WhatsApp üzerinden Hintli kullanıcılara kredi verebilmek amacıyla Hindistan merkezli bir çok banka ile anlaşma yoluna gidiyor.

Facebook’un geçtiğimiz zamanlarda Jio Telekomünikasyon’a yaptığı yatırım, operatör şirketine bir çok yatırım daha getirecek gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın