Elon Musk: Eğer İsterseniz Konuşan Otomobil Üretebiliriz

Elon Musk: Eğer İsterseniz Konuşan Otomobil Üretebiliriz
  • 484 okunma

Dünyaca ünlü milyarder girişimci Elon Musk, yaptığı işler ile son dönemlerin en çok konuşulan isimleri arasında olmayı başarıyor. Twitter‘ı aktif bir şekilde kullanan Elon Musk, geçtiğimiz dakikalarda Twitter hesabı üzerinden oldukça ilginç bir video paylaştı. Elon Musk’ın takipçilerinin oldukça ilgisini çeken videoda, etrafındaki insanlarla konuşan Tesla aracı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: Tesla Model 3, Otopilot Modunda Polis Aracına Çarptı

Elon Musk, konuşan bir Tesla aracını paylaşarak “Eğer siz de isterseniz yakında Tesla otomobiller konuşacak. Bu gerçek.” yazısını yazdı.

Elon Musk’ın paylaştığı bu video’da Tesla aracı, etrafındaki insanlara “ordan bakma, atla” diyor. Yapay Zeka‘da oldukça ilerleme kateden Tesla şirketi, yıllardır oto sürüş özelliğinde piyasada bir numara olarak yer aldı. Elon Musk, şimdi ise yapay zekanın kapsamını genişleterek Tesla otomobillerini konuşturmayı düşünüyor. Bir kaç saat içerisinde 80 bin’den fazla beğeni alan paylaşım bir çok insan tarafından olumlu tepkiler aldı.

Konuşan Otomobiller

Konuşan Otomobiller
Konuşan Otomobiller

Seksenlerin efsane dizisi Kara Şimşek artık gerçeğe dönüşüyor. Elon Musk’ın Twitter üzerinden paylaştığı bu proje eğer gerçekleştirilirse çok yakın bir gelecekte araçlar konuşabilir. Bunun için yıllardır bir çok şirket tarafından geliştirilen yapay zeka konuşmacılar “robotlar” bulunuyor. Yani günümüz teknolojilerine göre bakarsak Konuşan Otomobil konsepti artık hiç de zor değil. Araç, Elon Musk’ın sözlerine ve paylaştığı videoya göre konuşabiliyor, fakat karşısındaki kişinin sözlerine reaksiyon gösterebiliyor mu orası henüz belli değil 🙂

Reaksiyon Gönder
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • Adış3 ay önce
  • bizim toggumuz şahinimiz bize yeter konuşan otomobile ne gerek var tak egzozu bam bam vutututu bağırıyor zaten 🙂