League of Legends Şampiyonası 1 Milyar Saat İzlenmeye Ulaştı

League of Legends Şampiyonası 1 Milyar Saat İzlenmeye Ulaştı
  • 237 okunma

2019 şampiyonalarını True Damage LoL müzik grubunun hologram teknolojili görüntüleriyle açan Riot Games, büyük bir başarıya imza attı. League of Legends, bu sezon da izlenme rekorları kırarak büyük başarı elde etti.

LoL, 2019 Dünya Şampiyonasını Hologram Teknolojisiyle Açtı

Geçtiğimiz yılda da oyun karakterleriyle oluşturulan grup K/DA müziği ve K-pop konseriyle şampiyona açılışı yapan Riot Games, bu yıl çıtayı daha da...

10 Kasım 2019’da yapılan League of Legends oyununun 2019 şampiyonası, Paris deki AccorHotels Arena‘da gerçekleştirilmişti. Toplam 5 hafta süren şampiyona süreçleri büyük bir ilgiyle ve büyük bir kitle tarafından takip edildi.

Geçtiğimiz (2018) yılda da toplam 100 milyona yakın izleyiciye ulaşan LoL şampiyonaları 19 farklı dilde 30’dan fazla platformda yayınlanmıştı ve rekor kırmıştı. Bu sene de rekorunu yineleyen Riot Games, dakika başına toplam 22 milyon izleyiciye ulaştı. 120 maç süren şampiyona turnuvaları tüm dünyada bir çok dilde milyonlar tarafından izlendi ve toplam 17 ülkede yayınlandı.

Riot Games Şampiyona
Riot Games Şampiyona

Şampiyona Yayınları 1 Milyar Saat İzlendi

League of Legends oyununun düzenlediği dünya şampiyonaları 120 maçlık bir turnuva ile yapıldı ve bu maçlar Madrid, Berlin ve Paris’de oynandı. Dünya genelinde 17 ülkede yayına giren LoL şampiyonaları dakika başına ortalama 22 milyon izleyici ile toplamda 1 milyar saatlik izlenmeye ulaştı. Bu senenin şampiyonası için çıkarılan yeni müzik grubu True Damage’in şarkısı ise YouTube’da toplam 40 milyon izlenmeyi geçti. Geçen sene yapılan K/DA grubunun şarkısı ise 290 milyon izlenmeyi geçmiş durumda. League of Legends, attığı adımlar ile bir çok alanda rekorlar kırmaya devam ediyor.

True Damage ve K/DA sanal müzik gruplarının şarkılarını aşağıdan dinleyebilirsiniz…

True Damage – GIANTS

K/DA – POP/STARS

Reaksiyon Gönder

+10

+10

+10

+10

+10

+10

Paylaş:
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli