Victoria’s Secret Hisseleri 1.1 Milyar Dolara Satıldı

 Victoria’s Secret Hisseleri 1.1 Milyar Dolara Satıldı

ABD merkezli dünyanın en büyük moda şirketlerinden biri olan Victoria’s Secret‘ın %55 hissesi Sycamore Partners‘a satıldı. Yıllık çok büyük oranda karlar elde eden Victoria’s Secret‘ın %55 hissesinin sadece 1.1 milyar dolara satılması dikkat çekti.


İlginizi Çekebilir: Bugatti CEO’su Winkelmann, Porsche Kullandığını Açıkladı

Çoğunlukla kadın iç çamaşırı, pijama, mayo, parfüm, şampuan, vücut losyonu gibi ürünler satan Victoria’s Secret markası, dünyada en çok bilinen moda markalarından biri. Dünya çapında bir çok mağazası bulunan şirketin sadece 2019 yıllık satışı 7 milyar dolar olarak belirlenmiş.

Yakın zamanlarda ekonomik kriz yaşayan şirket çökme eşiğine kadar geldi ve geçtiğimiz zamanlarda %29’luk bir değer kaybetti. 2019 yılında 29 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan şirket, 2019 yılına geldiğimizde 6 milyar dolara kadar eriledi.

Victoria’s Secret üst kuruluşu olan Limited Brands, %55’ini 1.1 milyar dolar karşılığında sattığı şirketin %45’lik bölümünde genç-yetişkin odaklı üretim yapmaya devam edecek.

İlgili İçerik  Citroen, 22 Euro'ya Kiralanabilen 2 Kişilik Otomobili Tanıttı

ABD’nin en büyük şirketlerinden biri olan Limited Brands’ın en büyük markalarından biri olan Victoria’s Secret’ı 1.1 milyar dolar gibi bir fiyata satması ise olduka dikkat çekti. Fakat şirket büyük bir çöküşün içerisinde olduğu için bu satışın gerçekleşmesi marka açısından daha iyi olabilir.

Ayrıca yabancı kaynaklarda dünyanın en büyük moda şirketlerinden biri olan Victoria’s Secret’ın aktif olarak çalışan 80 bin’den fazla personeli olduğu belirtiliyor.

Victoria’s Secret’ın %55 hissesini satın alan özel sermaye şirketi Sycamore Partners’in yönetiminde bulunan 15 milyar dolardan fazla sermaye olduğu söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın