Valorant Ne Kadar İnternet Harcar?

Riot Games'in yeni 5v5 FPS oyunu ne kadar internet harcar, bir maçta ne kadar internet gider bu makalemizde detaylı olarak hazırlıyoruz.
 Valorant Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından olan League of Legends‘ın yapımcısı Riot Games, 10. yıl etkinlikleri kapsamında yepyeni bir çok oyun tanıtacağını ve şirket isminin sonundaki “s” ekinin hakını vereceklerini açıklamıştı. Bunun ardından Taktik Savaşları ve Legends of Runeterra oyunlarını mobilde yayınlamıştı.

Devamında ise oldukça ilgi çeken ve büyük bir proje olarak çıkış yapan yeni FPS oyunu Valorant‘ı tanıttı. Oyun henüz beta aşamasındayken Twitch’te izlenme rekorları kırarak CS:GO’yu geride bıraktı. Bununla birlikte Valorant’ın ne kadar internet harcadığı da merak konusu oldu. Valorant’ın ne kadar veri kullandığı şuan için tam olarak hesaplanmasa da ortalama veriler bulunuyor.

Valorant, CS:GO gibi oyunlar ile yakın miktarlarda internet harcayacak. Çünkü 2 oyunu da oynamadan önce tamamıyla indirmeniz gerekiyor. Tamamen indirdiğiniz bir oyunda maç attığınız zaman, internet ile yalnızca oyuncu verileri yüklenecektir. Bu da internetin oldukça az kullanılmasına sebep olacaktır.

CS:GO gibi benzer oyunlara baktığımızda sesli konuşma kapalıyken 100-150 MB ortaama internet harcıyor. Fakat bu, arkaplanda yapılan diğer işlemlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Eğer 1 saat boyunca Valorant oynar ve arkaplanda herhangi bir işlem yapmazsanız ortalama 250 MB internet harcarsınız. Diğer bir yandan oyun içi sesli konuşma gibi aktiviteler bu oranlarda değişkenlik gösterebilir.

İlgili İçerik  CS:GO Ne Kadar İnternet Harcar?

Valorant, oyunu indirirken ortalama olarak minimum 5 GB internet harcayacaktır. İndirme işlemini yaptıktan sonra oynayacağınız oyunlar oldukça düşük miktarlarda internet harcar. Burada ortalama olarak saatte 250 MB olarak hesaplansa da, sizde oranlar aha düşük olabilir. Fakat güncellemelerin kapalı olduğuna dikkat etmelisiniz. Oyuna gelen güncellemeler yüksek miktarda internet tüketmenize neden olabilir.

Dilerseniz hemen aşağıdan liste halinde Valorant ne kadar internet harcar göz atabilirsiniz.

Valorant Ne Kadar İnternet Yer?

Valorant Ne Kadar İnternet Yer?
  • 10 dakikalık maç: 45-60 MB arası (sesli chat kapalı ortalama veri)
  • 1 saatlik oyun: 250-300 MB arası (sesli chat kapalı ortalama veri)
  • Dakikada: 4-6 MB arası (sesli chat kapalı)
  • Sesli Chat Açıkken Dakikada: 5-8 MB arası

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın