Valorant, 2 Haziran’da “Otomatik Ban” Sistemiyle Gelecek

Dijital platformlarda izlenme rekorları kıran Valorant, kapalı betadan çıkarak 2 Haziran'da yayınlanacak. Oyun, hilecilere karşı "otomatik ban" sistemiyle gelecek.
 Valorant, 2 Haziran’da “Otomatik Ban” Sistemiyle Gelecek

Riot Games’in oldukça ilgi çeken ve izlenme rekorları kıran yeni FPS oyunu Valorant, kapalı beta olarak uzun süredir oynanabiliyordu. Fakat açıklamalara göre kapalı betada tüm testler gerçekleştirildi ve oyun stabil olarak herkes tarafından oynanabilir hale getirildi. Riot Games 2 Haziran’da oyunun tamamen yayınlanacağını açıkladı.

Oyunun yayınlanma tarihi belli olurken, Riot Games oyuncuları sevindirecek bazı açıklamalarda da bulundu. 5’e 5 FPS oyunu Valorant’ın geçtiğimiz zamanlarda açılan beta sunucusu, 28 Mayıs tarihinde kapatılacak ve veriler sıfırlandırılmış olacak. Ardından birkaç gün kapalı kalacak olan Valorant, 2 Haziran’da tam sürümü ile yayınlanacak.

Bununla birlikte oyunun tam sürümünde hilelere karşı oldukça kesin bir yaptırım uygulanacak. Hileli oyuncular oyun içerisinde yapay zeka tarafından tespit edildiğinde otomatik banlanacak. Böylelikle Valorant oyununun hilecilere karşı ne kadar katı bir yol izlediği de ortaya koyulacak.

Valorant, 2 Haziran'da "Otomatik Ban" Sistemiyle Gelecek

Beta sürümü ile büyük bir ses getiren Valorant, dijital oyun yayını platformlarında izlenme rekorları kırarak CS:GO’yu bile geride bırakmayı başarmıştı. Dünyanın en çok oynanan FPS oyunlarından biri olan CS:GO, dijital yayın platformlarında Valorant’ın gerisinde kalmıştı. Bu da oyunun oldukça ilgi çekmesini sağladı.

İlgili İçerik  League of Legends: Wild Rift Detaylı Videosu Yayınlandı

Gelişmiş oynayış mekanizması ve gelişmiş opsiyonlar sunan Valorant, dünyanın en ünlü MOBA oyunlarından olan League of Legends’in yapımcı şirketi Riot Games tarafından geliştirildi. Bu sebeple Valorant, bir çok oyundan bir adım daha öne geçiyor. Kapalı beta sürümünde günlük 3 milyondan fazla oyuncu alan Valorant, bu oyuncuların stabil olarak hızlı bir şekilde oyunu oynayabilmesi için sunucularını da genişletiyor.

Riot Games, oyunun tüm dünyada kesintisiz oynanabilmesini sağlamak için Dallas, Londra, Madrid, Atlanta, Varşova gibi yerlere özel sunucularını aktifleştirecek. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kıdemli Valorant Yapımcısı Anna Dalon şunları söyledi; “Her zaman Valorant’ı dünyanın her yerine hızlı bir şekilde sunmayı amaçlıyoruz, 2 Haziran’da bunu yapacağımız için çok mutluyuz.

Bir önceki yazımız olan Resident Evil Serisinin Toplam Satış Rakamları Açıklandı başlıklı makalemizde Resident Evil, Resident Evil 2 Remake ve Resident Evil 3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın