Umre’den Gelen 10 Bin Kişi KYK Yurtlarında Karantinaya Alındı

 Umre’den Gelen 10 Bin Kişi KYK Yurtlarında Karantinaya Alındı

Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Umre’den dönen 1 kişide Corona virüsü tespit edilmesinin ardından Umre‘den dönen diğer kişileri de uyarmıştı. Şimdi ise Umre‘den dönen 10.300 kişinin KYK yurtlarında karantinaya alındığı belirtildi.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Sürekli Güncel)

Suudi Arabistan’daki Umre ziyaretinden dönen 1 kişide Corona virüsü tespit edilmesi üzerine Sağlık Bakanlığı, Umre’den dönen diğer kişileri de kendini karantinaya alması ve ziyaretçi kabul etmemesi yönünde uyarmıştı. Yeni gelen resmi açıklamalara göre boş olan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında Umre’den dönen 10.330 kişi karantina altına alındı. Karantina altına alınan kişiler her biri ayrı odada kalmak üzere 14 gün boyunca bu yurtlarda kalacak. Ayrıca karantinadaki her kişiye Corona virüsü testi yapıldı, sonuçları bekleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı açıklamada şunlar belirtildi; “Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara ve Konya’daki bazı yurtlar, umreden dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır. Üniversitelerin üç haftalık tatil süreciyle birlikte büyük oranda boş olan bu yurtlarımızda kalan az sayıdaki öğrencimizin de başka yurtlara nakilleri sağlanarak herhangi bir mağduriyet yaşanmamıştır.” 

İbrahim Kalın: Panik Yok, Tedbir Var


Onaylanmış Vaka Sayısı(Türkiye): 6

İlgili İçerik  İran'da Coronavirüs'ten 12 Kişi Öldü, Sınırlar Kapatıldı

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmeleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (15.03.2020)


Corona Virüsü, SARS Virüsünü Geride Bıraktı

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 156.400
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 5.833
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 73.968

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın