Connect with us


Dünya'dan Haberler

Uçan Otomobiller İçin 2. Devre: İnsanlı Testler Başladı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan uçan otomobillerde 2. devreye geçildi. Japonya’da uçan otomobillerin insanlı testleri başladı.

Zaman:

Tarih:

Uçan Otomobiller İçin 2. Devre: İnsanlı Testler Başladı

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte uçan otomobiller de uzun bir süre gündem olmuş ve birçok teknoloji/otomobil şirketi bu konuda önemli adımlar atmaya başlamıştı. İnsanların da uçan otomobillere olan ilgisinin artmasının ardından teknolojik gelişmelerin de yardımıyla uçan otomobiller konusunda önemli bir gelişme kaydedildi. Yıllar içerisinde gelişen uçan otomobil teknolojisinde birçok ürün şimdiden ortaya çıktı.

Dünya çapında pek çok şirket tarafından denenen uçan otomobiller, bugüne kadar pek çok markanın ellerinde karşımıza çıkmıştı. Şimdiyse daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkan uçan otomobil var. Japonya merkezli uçan otomobil girişimi SkyDrive, SD-03 modeli uçan otomobillerinin insanlı testlerine başladı. Kapalı bir alanda izleyiciler önünde yapılan testler oldukça başarılı sonuçlandı.

Uçan otomobil alanında bir gelişmeye daha bu şekilde imza atılırken, sosyal medyada da oldukça ilgi çekti. Toyota destekli uçan otomobil girişimi SkyDrive, Toyota’nın desteğiyle oluşturulan test sahasında başarıyla testlerini tamamladı. Elektrikle çalışacak olan bu uçan otomobiller, ilk olarak baktığımızda kesinlikle büyük bir drone’u andırıyor. Büyük bir drone şeklinde olan SkyDrive üretimi uçan otomobiller, açıklamalara göre 2023 yılından itibaren ticari olarak kullanılabilecek. Fakat bu teknolojinin amacı, herkesin kullanabileceği bir uçan otomobil geliştirmek.

Benzer içerik:  İngiltere'de Bir Firma, Aşı Test Etmek İçin Gönüllülere Koronavirüs Enjekte Edecek

Test sahası içerisinde dolaşan ve birkaç dakikalık uçuş yapan SD-03 modeli uçan otomobil, yerden çok fazla yükseğe çıkmasa da havada kısa bir süre geçirdi. İlk insanlı testlerini bu şekilde gerçekleştiren SkyDrive, testi başarıyla sonlandırdı. İlerleyen zamanlarda uçan otomobillerin daha çok gelişmesine ve daha yükseğe, daha uzun mesafelerde uçmasına hep birlikte şahit olacağız. Tüm gelişmeler için Kitle‘yi takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir