Twitter’ın CEO’su Facebook’un Yeni Logosuyla Dalga Geçti!

 Twitter’ın CEO’su Facebook’un Yeni Logosuyla Dalga Geçti!

Devler savaşıyor! Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey, Facebook’un logo için yaptığı yeni değişimleri, kendi Twitter hesabından alaycı bir şekilde ele aldı.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Facebook, logo konusunda değişiklikler yaptı. Bu değişikliklere göre Facebook, ve Facebook’a bağlı tüm uygulamalarda büyük harfli bir şekilde FACEBOOK logosu bulunacaktı.

Örneğin Instagram’da yeni gelecek olan güncellemeye göre, Instagram uygulamasını açtığınızda giriş ekranının alt bölümünde büyük harflerle from FACEBOOK yazısı görünecek.

Twitter'ın CEO'su Facebook'un Yeni Logosuyla Dalga Geçti!
Twitter’ın CEO’su Facebook’un Yeni Logosuyla Dalga Geçti!

Bu güncelleme bildirildikten sonra sosyal medya kullanıcıları, Caps Lock açık kalmış gibi görünen bu logoyla ilgili paylaşımlar yaparak dalga geçmişti.

Facebook’un Global Pazarlama Sorumlusu Antonio Lucio yeni logo hakkında yaptığı açıklamada şunları belirtmişti;

“Yeni bir şirket logosu tanıtıyoruz ve bunun ötesinde Facebook şirketini kendi markasını koruyacak olan Facebook uygulamasından daha da ayırt ediyoruz. Yeni marka netlik için tasarlandı ve şirket ile uygulama arasında görsel ayrım oluşturmak için özel tipografi ve büyük harf kullanımı kullanıyor.  “

İlgili İçerik  Trump, Su İçemediği İddialarına İlginç Bir Yanıt Verdi

Mark Zuckerberg‘in duyurusunu yaptığı bu yeni logo, WhatsApp, Instagram, Messenger gibi uygulamaların kurumsal renkleri arasında geçiş yapıyor.

Facebook’un bu yeni logosuyla adeta CAPS LOCK açıp bağırdığını ifade eden Twitter kullanıcıları, facebook’a esprili bir şekilde görüşlerini bildirdi. Görüşler o kadar arttı ki Twitter CEO’su Jack Dorsey‘in de dikkatini çekti. Jack Dorsey kısa ve esprili bir şekilkde Facebook’un yeni logosu ile alay etti. Jack Dorsey Twitter hesabından “Twitter from TWITTER” şeklinde yazı paylaşarak facebook’u ti’ye aldı

İşte Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in o alaycı Tweet Paylaşımı

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın