Twitter’ı Hackleyen Hackerların Bitcoin Hesabı Kara Listeye Alındı

Dakikalar önce Twitter'ı hackleyen hackerların Bitcoin hesabı, Coinbase tarafından kara listeye alındı. Hackerlar bitcoin hesaplarını değiştirerek devam ediyor.
 Twitter’ı Hackleyen Hackerların Bitcoin Hesabı Kara Listeye Alındı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında zirvelerde yer alan Twitter, son 1 saattir hack olayı ile sarsılıyor. Tüm dünyanın sosyal medyasında gündem olan olay, Twitter’daki bir güvenlik açığı sebebiyle gerçekleşti. Twitter’daki bir güvenlik açığını yakalayan ve bu açık sayesinde Jeff Bezos, Elon Musk, Barack Obama gibi pek çok dünyaca ünlü kişinin hesabına sızan hackerlar, bu hesaplar üzerinden bitcoin dolandırıcılığı yaptı.

Ünlü kişilerin hesaplarına sızarak “1.000 dolarlık bitcoini bu hesaba gönderin 30 dakikada 2.000 dolar olarak geri alın.” şeklinde paylaşımlarda bulunan hackerlar, kısa sürede 100 bin doları aşkın değerindeki bitcoini hesaplarına geçirmeyi başardı. Hatta öyle ki hackerlar, Bitcoin’in resmi hesabından ve diğer kripto para borsalarından bile bu tweeti attı. Kısa sürede dünyada gündem olan bu olayın ardından Twitter’ın destek ekibi de yine Twitter üzerinden bir açıklamada bulundu.

İlgili sorunun Twitter’daki bir güvenlik açığından kaynaklandığını belirten Twitter yetkilileri, hesapların hacklenmediğini ve Twitter’da güvenlik açığı bulunduğunu doğruladı. Bununla birlikte uzmanlar, bu hack olayı yüzünden Twitter hisselerinde düşüş olabileceğinin tahminlerini yaparken, kripto para borsaları da bu konuya odaklandı. Coinbase, ilgili hackerların hesaplarına para transferini geçtiğimiz dakikalarda kapattı.

İlgili hesaba Coinbase üzerinden bitcoin göndermek isteyen kişiler “hata oluştu” şeklinde bir mesajla karşılaştı. Para akışının en çok yaşandığı borsalardan olan Coinbase böyle bir önlem alırken diğer borsalardan da aynı adım bekleniyordu. Fakat hackerlar, dakikalar sonra başka bir bitcoin hesabı paylaşarak bu hesaba da para toplamaya çalışmaya başladı.

İlgili İçerik  Katlanabilir Ekranlı İlk Bilgisayar Lenovo Thinkpad X1 Fold

Bu olaylar sürerken Bitcoin etiketi Twitter’da dünya gündemi oldu ve uzmanlar bu olayın Bitcoine şöhret kazandıracağını söyledi. Hackerların hesaplarına bakıldığında toplam 12 Bitcoin transferi yapılmıştı ve bu da 112.000 dolar değerindeydi. Yani hackerlar, dakikalar içerisinde Twitter kullanıcılarını yaklaşık 800 bin TL dolandırmayı başardı. Twitter, ilgili güvenlik açığının kısa sürede çözmeye çalıştıklarını ve konuyla ilgili bilgilendirme yapacaklarını açıkladı. Konu ile ilgili gelişmeler ve güncel haberler için “kitle.net” web sitemizi takipte kalın…

Bir önceki yazımız olan Kripto Para Terimleri ve Anlamları başlıklı makalemizde Kripto Para, Kripto Para Kelimeleri ve Kripto Para Sözlüğü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın