Connect with us


Sosyal Medya

Twitter, “Trump’ın Ölmesini” Dilemeyi Yasakladı

Sosyal medya devi Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın covid-19’a yakalanmasının ardından, platformda “Donald Trump’ın Ölmesini Dilemeyi” yasakladı.

Zaman:

Tarih:

Twitter'da "Trump'ın Ölmesini Dilemek" Yasaklandı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, son zamanlarda Trump‘ın pek çok tweet’ini silerek adeta Trump’a meydan okusa da, son günlerde Trump’a saldıran kişilere yaptırım uygulamaya başladı. Sosyal medya devi Twitter, covid-19’a yakalanan Donald Trump’ın ölmesini dileyen kullanıcılara atıfta bulunarak, “Trump’ın ölmesini dilemeyi” resmen yasakladı.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, kısa bir sürede adeta dünyanın dört bir yanına geldi ve milyonlarca kişi virüse yakalandı. Dünya çapında büyük bir felakete sebep olan ve bugüne kadar 35 milyona yakın kişiye bulaşan koronavirüs salgını, 1 milyon 28 bin 649 kişinin de maalesef hayatını kaybetmesine sebep oldu.

Dünyanın salgından en çok etkilenen ülkesi de birçoğunuzun da bildiği gibi ABD oldu. 7,5 milyona yakın kişinin virüse yakalandığı ABD’de 211.975 kişi hayatını kaybetti ve virüse yakalananlardan biri de ABD Başkanı Donald Trump oldu. Donald Trump, haberimizde aktardığımız gibi dün eşiyle birlikte koronavirüse yakalandığını duyurdu. Bunun ardından Trump karşıtı milyonlarca kişi, Trump’a adeta savaş açtı. On binlerce kişi, sosyal medyada Trump’ın ölmesini dileyen paylaşımlar yapmaya başladı.

Benzer içerik:  Trump'ın Müjde Olarak Bahsettiği Şey, Uzun Zamandır Türkiye'de Kullanılan Plazma Tedavisi Çıktı

Trump’ın Ölmesini Dilemek Yasaklandı

Twitter, "Trump'ın Ölmesini" Dilemeyi Yasakladı Sosyal medya devi Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın covid-19'a yakalanmasının ardından, platformda "Donald Trump'ın Ölmesini Dilemeyi" yasakladı.

Bu tür tweetlerin artmasının ardından bunun önüne geçmek isteyen Twitter, Donald Trump’ın ölmesini dileyen her türlü paylaşımı platformdan yasakladı. Bu tür paylaşımların platformdan kaldırılacağını açıklayan Twitter, bununla birlikte bu tür paylaşımlar yapan hesapların paylaşım yapma engeli alabileceğini belirtti.

Covid-19’a yakalanarak dün gece sıralarında askeri hastaneye kaldırılan ABD Başkanı Donald Trump, seçimlerin de yaklaşması sebebiyle çok büyük bir kesimin hedefi haline geldi. Trump’ın bu kadar göz önünde bulunması, ayrıca covid-19’a karşı hiç ciddi olması, insanları Trump’a karşı oldukça kışkırttı diyebiliriz. Diğer bir yandan Twitter “Trump’ın ölmesini dileyen” tweetleri yasaklarken, Facebook ise bu tür paylaşımlara izin verdi.

Twitter, "Trump'ın Ölmesini" Dilemeyi Yasakladı Sosyal medya devi Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın covid-19'a yakalanmasının ardından, platformda "Donald Trump'ın Ölmesini Dilemeyi" yasakladı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir