Twitter, “Tweet Düzenleme Butonu” Hakkında Açıklama Yaptı

Dünyanın en büyük sosyal medya ve mikroblog sitelerinden biri olan Twitter, Tweet düzenleme butonu hakkında oldukça dikkat çekici bir paylaşım yaptı.
 Twitter, “Tweet Düzenleme Butonu” Hakkında Açıklama Yaptı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan ve ülkemizde de oldukça çok kullanılan Twitter, uzun zamandır beklenen Tweet düzenleme butonu hakkında oldukça ilginç bir paylaşım yaptı. Bildiğiniz gibi sosyal medya platformu Twitter, yaptığınız paylaşımları düzenlemenize izin veren bir buton sunmuyor. Bu sebeple bir paylaşım yaptıysanız, bunu düzenlemek yerine sadece yanıt vererek ekleme yapabiliyorsunuz.

Bir çok sosyal medya platformunda bulunan paylaşım düzenleme butonu, uzun zamandır Twitter kullanıcıları tarafından da bekleniyor. Twitter’a bu konudaki isteklerini belirten Twitter kullanıcıları, sonunda sosyal medya platformunun yetkilileri tarafından ilgi çekti. Twitter yönetimi, yine kendi resmi Twitter hesapları üzerinden konuya ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Paylaşıma göre Twitter, tweet’lere düzenleme butonu getirmek için bir şart sundu. Twitter’ın imalı şartı, kısa süre içerisinde 3 milyona yakın beğeni ve 800 bine yakın repost aldı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, tweet düzenleme butonu için yukarıdaki imalı paylaşımda bulundu. Bildiğiniz gibi son zamanlarda corona virüsü tüm dünyayı sardı ve pek çok kişinin ölümüne sebep oldu. Hal böyleyken tüm bağımsız sağlık örgütleri insanların maske takmasını önermeye başladı. Fakat tüm önerilere rağmen pek çok insan maske takmaktan kaçınıyor.

İlgili İçerik  Apple tvOS 14 Tüm Özellikleri

Twitter ise diğer sosyal medya platformları gibi bu konuya dikkat çekebilmek amacıyla ilginç bir paylaşımda bulundu. Milyonlarca kullanıcısı tarafından beklenen tweet düzenleme özelliğinden bahseden Twitter, “Herkes maske takmaya başladığında, tweet düzenleme butonuna sahip olabilirsiniz” paylaşımında bulunarak oldukça büyük bir beğeni aldı.

Sosyal medya kullanıcıları, bu paylaşımın “tweet düzenleme butonunun” çok yakın bir zamanda gelmeyeceği anlamına geldiğini belirtti. Yani Twitter, bu imalı paylaşımı ile tweet düzenleme butonunun yakın bir zamanda gelmeyeceğinin sinyallerini vermiş olabilir. Tabii ki ilerleyen zamanlarda gelişmeleri hep birlikte göreceğiz…

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın