Twitter, Tweet Atarken Sizi Uyaracak

 Twitter, Tweet Atarken Sizi Uyaracak

Twitter, yakın zamanda gelecek olan bir güncelleme ile Tweet atarken sizi uyaracak. Eğer Tweet‘iniz daha önce şikayet edilmiş ağır bir dil içeriyorsa, paylaşımı yapmadan önce 2 kez düşünmeniz istenecek.


İlginizi Çekebilir: Twitter Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok kullanılan mikroblog ve sosyal meyda platformlarından biri olan Twitter, platformdaki saldırgan paylaşımları ve argo dili engellemek amacıyla önemli bir adım attı. Şuan Twitter yetkililerinin üzerinde çalıştığı güncellemeye göre Tweet atarken uyarı mesajı belirecek.

Attığınız Tweet daha önce şikayet edilmiş ve engellenmiş ağır, saldırgan bir dil içeriyorsa; “Bu Tweet, daha önce gelen şikayetler ile benzerlik gösteriyor. Yine de paylaşmak istediğinizden emin misiniz?” şeklinde bir uyarı mesajı belirecek. Eğer kullanıcı bu tür bir paylaşımda bulunuyorsa paylaşmadan önce silmesi veya düzenlemesi istenecek. Kullanıcı dilerse Tweet’i paylaşabilecek. Fakat ilgili Tweet şikayet edilirse daha çabuk değerlendirilecek. Ayrıca ilerleyen günlerde gelecek olan güncellemeyle bu tür paylaşımlar için “Paylaş” butonu da ortadan kaldırılabilir.

Şuanda iOS platformlarda sınırlı bir deneme üzerinde çalıştıklarını belirten Twitter Destek ekibi, kullanıcıların bir anlık heyecanla bir şeyler paylaşmasını doğru bulmadığını açıkladı. Ani bir heyecanla tweet paylaşmaktansa kullanıcıları uyamarnın daha mantıklı olduğunu söyleyen Twitter, zaten ilgili olaylar yatıştığında kullanıcıların attığı Tweet’ten dolayı pişman olduğunu ve sildiğini belirtti.

Twitter’ın hangi eylemleri yasaklayacağı şuan için tam olarak belli değil. Fakat daha önce çok şikayet edilen paylaşımlar bu konuda öncü olabilir. Bir çok sosyal medya platformu daha önce bu tür güncellemeler getirmişti. Örneğin Instagram da yapılan paylaşımlarda bazı açıklamalara “buna benzer açıklamalar daha önce şikayet edildi” şeklinde uyarı mesajı çıkarıyordu.

İlgili İçerik  PlayStation 5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Ertelenebilir

Bir önceki yazımız olan Xiaomi, İzinsiz Veri Topladığı İddialarını Yalanladı başlıklı makalemizde Mi, Mi Browser ve Xiaomi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın