Connect with us


Dijital Haberler

Twitter, TikTok’u Satın Almak İçin Masaya Oturdu

İddialara göre son günlerde sosyal medyanın gündemi haline gelen TikTok’un ABD bölümünü satın almak için Twitter da masaya oturdu.

Zaman:

Tarih:

Twitter, TikTok'u Satın Almak İçin Masaya Oturdu

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, son günlerde oldukça sık konuşuluyor. Çin merkezli olması sebebiyle büyük bir hedef haline gelen TikTok, Çin’e veri sattığı iddiaları sebebiyle büyük bir tepki görmüştü. Birçok ülkede TikTok’a karşı soruşturmalar başlatılırken, bunun üzerine Çin ve Hindistan gerilimi sırasında Hindistan’da TikTok yasaklanmıştı.

En çok TikTok kullanılan ve 100 milyondan fazla kullanıcı bulunan Hindistan’da TikTok’un yasaklanması, TikTok’a fazlasıyla kan kaybettirmişti. Şimdiyse uygulamanın, 80 milyondan fazla kişiyle dünyanın en çok TikTok kullanan 2. ülkesi ABD’de yasaklanması an meselesi. Özellikle son günlerde ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan baskılar, şirketin ABD merkezli bir şirkete satılmasını zorunlu kılıyor.

Donald Trump tarafından yapılan açıklamalara göre TikTok’un ABD kolunun ABD merkezli bir şirkete satılmaması durumunda, ülke genelinde TikTok’un yasaklanacağı belirtildi. Yani TikTok’un ABD kolunun zorunlu olarak ABD merkezli bir şirkete satılması istendi. Eğer bu anlaşma gerçekleşmezse, 15 Eylül’e kadar platformun yasaklanabileceği belirtildi. Baskılar yükselirken, ABD merkezli pek çok şirket de TikTok için masaya oturdu. Bunlardan biri de The Wall Street Journal‘ın haberine göre Twitter oldu.

Twitter, TikTok'u Satın Almak İçin Masaya Oturdu

The Wall Street Journal’da yayınlanan dikkat çeken o haberde, sosyal medya ve mikroblog devi Twitter’ın, TikTok’un ABD kolunu satın almak için sıraya girdiği belirtildi. Genel olarak baktığımızda TikTok’u Mirosoft’un satın alacağı söyleniyordu. Fakat Microsoft’un sosyal medya platformları arasında pek de bir yerinin olmaması ve bu platformu yönetebilecek ekibin bulunmaması, anlaşmanın nasıl gerçekleşeceği konusunda bazı soruları akıllara getirdi.

Benzer içerik:  Cyberpunk 2077'nin Sistem Gereksinimleri, Oyuncuları Sevindirecek Şekilde Güncellendi

Bu sebeple sosyal medya platformu TikTok’un ABD kolu, yine bir sosyal medya platformu olan Twitter’a satılabilir. Son dönemlerde ABD Başkanı Donald Trump ile aralarında gerilim yaşanan Twitter, bu anlaşmayı yapabilecek mi henüz net olarak bilinmiyor. Fakat Donald Trump’ın açıklamalarına bakılırsa, TikTok 15 Eylül‘e kadar satılmazsa yasaklanacak. Bu sebeple gelişmeleri en geç 15 Eylül’e kadar göreceğiz.

Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir