Twitter Şimdi de Trump’ın Tweet’ini Sınırlandırdı

Twitter & Trump gerginliği bir adım daha ileriye taşındı. Twitter, Trump'ın paylaşımına bu sefer de sınırlama getirdi.
 Twitter Şimdi de Trump’ın Tweet’ini Sınırlandırdı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Twitter & Trump gerginliği bugün bir adım daha ileriye taşındı. Twitter, yaptırımlarında oldukça kararlı bir platform olarak Donald Trump’ın bir tweet’ine erişimi sınırlandırdı.

Twitter, geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın bazı tweetlerine “Konu hakkında gerçekleri öğrenin” ibaresi eklemiş, ardından Trump bunun farkına varınca Twitter’a ateş püskürmüştü. Tweetlerinin yasaklanması üzerine bir paylaşımda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, “Twitter ifade özgürlüğünü kısıtlıyor. Başkan olarak buna izin vermeyeceğim” açıklamalarında bulunmuştu. Devamında ise “Sosyal medya ya düzenlenecek, ya da kaldırılacak” açıklamaları ile adeta tüm sosyal medya platformlarını tehdit etmişti.

Fakat Twitter, tüm bu uyarıları dikkate almadı ve aynı politikalar ile platformu sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı bir tweet, bir çok kişi tarafından tepki çekebilecek nitelikteydi. ABD’nin Minnesota kentinde yer alan Minneapolis’te geçtiğimiz zamanlarda polis tarafından vurulan bir siyahi genç olayın ardından hayatını kaybetmişti. Trump, attığı tweet ile bu olayı protesto eden kişilere adeta ateş püskürdü.

Paylaşımında “Bu Eşkıyalar, George Floyd’un anısına saygısızlık ediyor ve buna izi vermeyeceğim. Şimdi Vali Tim Walz ile konuştum. Ordunun sonuna kadar yanında olduğunu belirtti. Zorluk çıkması halinde durumu kontrol altına alacağız. Yağma başlarsa ateş açma da başlar. Teşekkür ederim” sözleriyle protestocu kişileri tehdit eden Trump, protestoculara ateş açabileceklerini belirtti.

İlgili İçerik  Twitter ve Facebook, Trump'ın Paylaştığı Videoyu Kaldırdı

Şiddet içerikli Tweet’lere izin vermediklerini ve bunun politikalarına aykırı olduğunu belirten sosyal medya platformu Twitter, Trump’ın bu tweet’ine sınırlandırma getirdi. Twitter, ilgili tweet’e “Bu Tweet, şiddeti yüceltme ile ilgili Twitter kurallarını ihlal etti.” Ancak Twitter, Tweet’in erişilebilir kalmasının halkın yararına olabileceğini belirledi” uyarısını ekledi. İlgili paylaşımda dileyen kişilerin Tweet’i açabilmesi için “Görüntüle” butonu bulunuyor.

Twitter Şimdi de Trump'ın Tweet'ini Sınırlandırdı

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın