Twitter Ne Kadar İnternet Harcıyor?

 Twitter Ne Kadar İnternet Harcıyor?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından biri olan Twitter‘ı mobil veri veya wifi ile kullandığınızda ne kadar internet harcadığını bu makalemizde detaylı olarak anlattık. Dilerseniz hemen makalemize geçelim.


İlginizi Çekebilir: İnstagram Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok ziyaret edilen 43. web sitesi olan ve en çok kullanılan sosyal ağlar arasında bulunan Twitter, 280 karakterlik “yazılar” paylaşılan bir sosyal medya platformudur. Uygulamada daha çok yazı ağırlıklı paylaşımlar bulunurken, son zamanlarda fotoğraf ve video paylaşımları da oldukça artmıştır. Özellikle haber alanında oldukça çok kullanılan Twitter platformunda, fotoğraflı haberler sık sık paylaşılmaktadır.

Twitter’da fotoğraf ve video paylaşımı yapan sayfaları takip etmediğinizi ve sadece text’lere, yani maksimum 280 karakterlik yazılı paylaşımlara göz attığınızı varsayarsak internetinizden oldukça az miktarlarda veri gidecektir. Genel olarak bir çok internet sitesinde yazıların internet harcamadığı gibi, Twitter’da da aynı şey geçerlidir.

Araştırmalara göre Twitter kullanıcılarının ortalama internet harcamaları, dakikalığınıza 800 KB olarak belirlenmiş. Yani 1 MB’dan bile az bir miktarda internet harcıyor. Çünkü 280 karakterlik paylaşımlar neredeyse hiç internet gerektirmiyor. Twitter’ı çok fazla fotoğraf ve video görüntülemeden 1 saat kullanırsanız bu da ortalama 45-55 MB arası internet harcamanıza sebep oluyor. Bu oldukça az olsa da twitter’da herhangi bir video izlediğinizde, fotoğrafa göz attığınızda veya fotoğraf paylaştığınızda bu rakamlar değişiyor. Özellikle platforma video yüklemek oldukça fazla internet harcayabiliyor.

İlgili İçerik  Unutulmaz Oyun GTA Vice City Tüm Şifreleri

Yani Twitter’ı az miktarda fotoğraf görüntüleyerek ve dilediğiniz kadar paylaşım okuyarak kullanırsanız, 1 saatte 50 MB, 24 saatte ise 1 GB 150 MB civarında internet harcayacaktır. Yani 1 aylık kullanım için ortalama 2 GB internet Twitter için rahatlıkla yetecektir.

Dilerseniz daha az internet harcayan Twitter Lite uygulamasını telefonunuza indirerek internetinizi daha verimli kullanabilirsiniz. Twitter Lite uygulaması, resmi olarak Twitter tarafından yayınlanmış ücretsiz bir uygulamadır. %60-70 arası veri tasarrufu sağlayan bu uygulamayı dilerseniz buraya tıklayarak indirebilirsiniz. (Android)

Dilerseniz hemen aşağıdan Twitter’ın ne kadar internet yediğini listeli bir halde görebilirsiniz.

Twitter Ne Kadar İnternet Yer?


Twitter Ne Kadar İnternet Yer?
  • 1 dakikada: 800 KB
  • 1 saatte 45-50 MB
  • Her gün 1 saat kullanırsanız 1 ayda: yaklaşık 1,5 GB
  • Fotoğraf paylaşmak: 1-3 MB arası
  • 1 dakika video izleme: 20-30 MB arası
  • Fotoğraflara göz atmak: 50 fotoğraf 2-3 MB arası

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın