Twitter, Evden Çalışma Uygulamasını Devamlı Kullanacak

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, corona virüsü sebebiyle hayata geçirdiği "Evden Çalış" uygulamasını, virüs sonrasında da sürdürebileceğini belirtti.
 Twitter, Evden Çalışma Uygulamasını Devamlı Kullanacak

Dünyanın en büyük sosyal medya ve mikroblog sitelerinden biri olan Twitter, corona virüsü sebebiyle evden çalış uygulaması başlatmış ve çalışanlarının ofise gitmesini engellemişti. Dünyanın bir çok yerinde bir çok dev şirket corona virüsü sebebiyle çalışanların ofise gitmesini engellemiş ve evden çalışma izni vermişti.

Twitter, evden çalışma konusunda tüm şirketlerden daha da ileri giderek ilgi çeken bir açıklama yaptı. Sosyal medya platformunun kurucusu Jack Dorsey yaptığı açıklamada, corona virüsü bitse de çalışanların ofise gitmesine gerek olmayacağını, isteyenlerin evden çalışabileceğini belirtti. Bugün BuzzFeed’e konu olan habere göre Twitter kurucusu Jack Dorsey, çalışanlarına konu hakkında bir e-porta gönderdi.

Twitter, Corona, Corona Virüsü, Jack Dorsey

Jack Dorsey’in Twitter çalışanlarına gönderdiği e-postaya göre corona virüsü sebebiyle uygulanan evden çalışma uygulaması, salgın bittikten sonra da devam edebilecek. E-Posta içeriğinde isteyen çalışanların salgından sonra evde çalışmaya devam edebilecekleri belirtilirken, dileyen kişilerin ofiste çalışmaya devam edebilecekleri söylendi. Buradaki tek önemli nokta, çalışanın ofise gitmesini gerektirecek önemli bir iş yapmıyor olması. Örneğin sunucularla ilgili çalışmalar ve bakımlar yapan, geliştirmeler üzerinde çalışan ekip yine ofise gidip gelmeye devam etmek durumunda kalacak.

İlgili İçerik  Instagram Yorumları Nasıl Kopyalanır?

Şuanlık salgından sonra evden çalışma uygulaması, sadece Twitter kurucusu Jack Dorsey tarafından uygulanmak istendi. Diğer şirketler bu uygulamaları bir süre içerisinde sonlandıracak. Örneğin Google, belirli aralıklarla çalışanları ofislere davet ederek eski çalışma ortamına geri dönmeyi planlıyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın