Twitter, Beyaz Saray’ın Tweet’ine de Uyarı Ekledi

 Twitter, Beyaz Saray’ın Tweet’ine de Uyarı Ekledi

Birkaç gündür ABD Başkanı Donald Trump ile gündeme gelen sosyal medya platformu Twitter, tartışmaları bir adım daha ileri taşıyarak Beyaz Saray’a da kısıtlama getirdi. Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın bir paylaşımına “konu hakkında gerçekleri öğren” ibaresi ekleyen Twitter, ABD Başkanı Donald Trump tarafından sert bir tepki ile karşılanmıştı.

Twitter’ın ifade özgürlüğünü kısıtladığını söyleyen ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya platformlarının ya düzenleneceğini, ya da kapatılacağını söyledi. Twitter ise bunun üzerine Trump’ın bir paylaşımına daha sınırlandırma getirdi. Bugün yaptığı bir paylaşımda ABD’deki porotestolara karşı sert bir tepki gösteren Trump, bu protestoların devam etmesi halinde ABD ordusunun devreye girebileceğini açıklamış, devamında ateş edilebileceğini belirtmişti.

Twitter ise zaman kaybetmeden Trump’ın bu Tweet’ine uyarı mesajı ekledi. “Bu Tweet, şiddeti yüceltme ile ilgili Twitter kurallarını ihlal etti.” şeklinde uyarı mesajı ekleyen Twitter, politikalarında ne kadar kararlı olduğunu da ispatlamış oldu. Fakat bununla da bitmedi ve tartışma daha da alevlendi.

Twitter, Beyaz Sarayın Paylaşımını Kısıtladı

Beyaz Saray bugün yaptığı bir paylaşımda ABD Başkanı Donald Trump’ın şu sözlerini yayınladı; “Bu Haydutlar, George Floyd’un anısına saygısızlık ediyor ve buna izi vermeyeceğim. Şimdi Vali Tim Walz ile konuştum. Ordunun sonuna kadar yanında olduğunu belirtti. Zorluk çıkması halinde durumu kontrol altına alacağız. Yağma başlarsa ateş açma da başlar. Teşekkür ederim

İlgili İçerik  Instagram, Toplantı Özelliğini Aktif Etti

Daha önce bu paylaşımı Donald Trump’ın sayfasında sınırlandıran Twitter, Beyaz Saray’a da izin vermeyerek bir kez daha sınırlandırma getirdi. Tartışmaya katılan Beyaz Saray da Twitter’a ateş püskürdü. Sınırlandırılan Tweet’i alıntılayan Beyaz Saray, konu ile ilgili Twitter’ı ve Twitter kurucusu Jack Dorsey’i şu sözlerle hedef aldı; “Başkan şiddeti yüceltmedi. Bunu açıkça kınadı. @Jack ve Twitter’ın önyargılı, kötü niyetli “gerçek denetçileri” bunu açıkça ortaya koydu: Twitter bir platform değil, bir yayıncı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın