Twitter, 2019 Son Çeyreğinde 1 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

 Twitter, 2019 Son Çeyreğinde 1 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Twitter, 2019 yılının son çeyreğinde elde edilen gelir raporunu açıkladı. Twitter yetkilileri tarafından açıklanan rakamlara göre 2019’un son 3 ayı içerisinde 1.01 milyar dolarlık gelir sağlandı. Bu, Twitter‘ın şimdiye kadar elde ettiği 3 aylık gelirler arasında en yüksek gelir oldu.


İlginizi Çekebilir: Instagram’ın 2019 Yılı Reklam Geliri Açıklandı

2019 yılının mali raporlarını açıklayan Twitter yetkilileri, ortaya şaşırtıcı rakamlar sundu. Geçtiğimiz 3 ay içerisinde 1.01 milyar dolar gelir sağlayan Twitter, tarihindeki en yüksek çeyrek gelirini elde etti. Son dönemlerde kullanıcı sayısı hızlı bir şekilde artan Twitter platformu, kullanıcılara yönelik çok iyi güncellemeler sağlıyor. Kullanıcıların güvenini sağlamak amacıyla bir çok güncellemeye giden ve yorum kontrolünü kullanıcılara bırakan Twitter, hızlı bir şekilde kullanıcı kazanmaya devam ediyor.

Önceki yılın son çeyreğine göre %11’lik bir gelir artışı sağlayan Twitter, platform’da bulunan “reklamlı gelir modeli” üzerinden oldukça büyük gelirler elde ediyor. Ayrıca dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın günlük kullanıcı sayısı 150 milyonu aştı.

İlgili İçerik  Deneylerde Kobay Olarak Neden Fareler Kullanılır?

Ayrıca Twitter yetkilileri, aylar önce açıkladıkları rapor ile 2019 son çeyreğinde 940 milyon dolar ile 1.01 milyar dolar arasında bir gelir sağlanacağını tahmin etmişti. Bu tahminlerinde yanılmayan yetkililer, 2020’nin ilk çeyreği için de 825-885 milyon dolar arası bir gelir sağlanacağı tahmininde bulundu.


Geçtiğimiz günlerde Facebook’a yakın şirketler tarafından açıklanan raporlara göre, Facebook’un 2012 yılında 1 milyar dolara satın aldığı Instagram platformu, 2019 yılında reklamlardan 20 milyar dolarlık bir gelir sağlamış.

Diğer bir habere göre de Google CEO’su Sundar Pichai, YouTube’un sadece reklamlı gelir modeli üzerinden 2019 yılında toplam 15 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın