Twitch Rakibi Platform Mixer Kapatılıyor

Teknoloji devi Microsoft, 2016 yılında kurduğu ve Shroud ve Ninja gibi yayıncılara ev sahipliği yaptığı yayın platformu Mixer'in fişini çekiyor.
 Twitch Rakibi Platform Mixer Kapatılıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, 2016 yılında kurduğu yayın platformu Mixer‘in fişini çekiyor. Twitch‘e çok büyük bir rakip olarak karşımıza çıkan ve dünyanın en büyük yayıncıları Shroud ve Ninja gibi oyuncuları da bünyesinde barındıran Mixer, artık kapatılıyor.

Dünyanın en büyük yayın platformu olan ve Amazon‘un bünyesinde bulunan Twitch’e rakip olarak çıkan Mixer, Twitch’i geride bırakabilmek için en büyük Twitch yayıncıları Shroud ve Ninja’ya milyon dolarlar teklif ederek bünyesine katmıştı. Milyonlarca takipçisi bulunan ünlü yayıncılar, milyon dolarlık teklifler ile Twitch’ten Mixer’e geçiş yaparak Mixer’i oldukça popüler hale getirmişti.

Fakat Microsoft‘un yaptığı açıklamaya göre Mixer platformu 22 Temmuz tarihinde yayın hayatına son verecek. Açıklamalara göre dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, Mixer’i satın alarak Facebook Gaming‘in bünyesine taşıyor. Böylelikle Facebook Gaming, yayın platformları arasında bir adım daha öne geçiyor.

Twitch Rakibi Platform Mixer Kapatılıyor

Shroud ve Ninja gibi yayıncıların katılmasının ardından çok büyük bir kitleyi bünyesine çekmeyi başaran Mixer, maalesef bu yayıncıların getirdiği kitle ile ayakta duramadı. Bu sebeple Mixer’in fişini çekmeye karar veren Microsoft, Facebook’un yayın servisi olan Facebook Gaming için bir anlaşma yapmaya karar verdi.

İlgili İçerik  EBA'nın Tıklanma ve İndirme Sayıları Paylaşıldı

22 Temmuz itibarıyla kapanacak olan Mixer, artık Facebook Gaming’e taşınmış olacak. Mixer’deki özellikler, tasarım ve isim Facebook Gaming’e taşınmayacak. Bunun yerine Mixer komple kapatılarak kitlesi Facebook Gaming’e aktarılacak. Bir söyleşide açıklamalar yapan Xbox yöneticisi Phill Spencer, Mixer’in diğer platformlara göre geride kaldığını ve bu sebeple Mixer’e yatırım yapmanın anlamsız olduğunu belirtti. Bunun yerine Facebook Gaming’i geliştireceklerini belirten Mixer yöneticisi Spencer, platformu kullanan kişilerin de Facebook Gaming’e geçebileceğini belirtti.

Ayrıca Mixer bünyesinde bulunan ve Mixer’in kapatılması ile serbest kalan Shroud ve Ninja gibi yayıncıların da hangi platforma geçiş yapacağı şuan için belli olduğu.

Bir önceki yazımız olan iOS 14 Tanıtıldı: İşte Tüm Özellikleri ve Görüntüleri başlıklı makalemizde Apple, IOS ve iOS 14 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın