Connect with us


Dijital Haberler

Twitch Prime’ın İsminde Değişikliğe Gidildi

Oyuncuların en çok kullandığı platformlardan biri olan Twitch, ücretli abonelik servisi olan Twitch Prime’ın ismini değiştiriyor. Yeni isim Prime Gaming oluyor.

Zaman:

Tarih:

Twitch Prime'ın İsminde Değişikliğe Gidildi

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon‘un bünyesinde bulunan canlı yayın platformu Twitch, milyonlarca oyuncunun kullandığı bir yayın servisi. Onlarca ünlü yayıncının yer aldığı platformda her gün milyonlarca oyuncu, oyun yayınlarını ve diğer eğlence yayınlarını ücretsiz olarak seyredebiliyor. Fakat dileyen kişiler, Twitch Prime isimli aboneliği satın alarak platformdaki ayrıcalıklardan yararlanabiliyor.

2016 yılından beri milyonlarca kişinin Twitch platformu üzerinde satın aldığı bu abonelik hizmeti, bugün alınan bir karar ile isim değişikliğine gidiyor. 2014 yılında Twitch’i yaklaşık 1 milyar dolara satın alan dev şirket Amazon, Twitch Prime ismini değiştirerek onun yerine Prime Gaming ismini almayı karar verdi. Daha özel ve Twitch dışı bir isme kavuşan Prime Gaming, hazırda abonelik alanların veya daha sonra abonelik alacak kişilerin herhangi bir zarar görmesini sağlamıyor.

Abonelik hizmetinin genel adı değiştirilse de, hizmette herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Prime kelimesinin daha ağır olması amacıyla Twitch’in marka ismini bu abonelikten çıkartan Amazon, bunun yerine Prime Gaming’in hem oyuncular tarafından, hem de şirket açısından daha iyi olabileceğine karar verdi.

Benzer içerik:  Twitch Rakibi Platform Mixer Kapatılıyor
Twitch Prime'ın İsminde Değişikliğe Gidildi Oyuncuların en çok kullandığı platformlardan biri olan Twitch, ücretli abonelik servisi olan Twitch Prime'ın ismini değiştiriyor. Yeni isim Prime Gaming oluyor.

Bu değişiklik ile birlikte yukarıda da söylediğimiz gibi Twitch Prime kullanıcıları açısından bir şey değişmeyecek. Eğer Twitch Prime aboneliğiniz bulunuyorsa, bu aboneliğinizin ismi Prime Gaming aboneliği olacak ve hizmet açısından kötü veya iyi herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Diğer bir yandan eğer Twitch Prime üyeliği almayı düşünüyorsanız, bu üyeliği Prime Gaming aboneliği olarak alabilecek ve eskisi gibi kullanabileceksiniz. Ayrıca Prime Gaming’in tam olarak ne işe yaradığına, fiyatına ve tüm içeriğine göz atmak isterseniz Prime Gaming Nedir başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, yeni haberlerimizden anında bildirim almak için ücretsiz abone olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir