Twitch Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok kullanılan oyun yayını platformlarından olan Twitch ne kadar internet harcar, kaç mb internet yer bu makalemizde anlatıyoruz.
 Twitch Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en büyük şirketi olan Amazon’un bünyesinde bulunan Twitch, oyuncular tarafından en çok kullanılan yayın platformlarından biri. Yüksek kalitede yayınlar sunan Twitch platformu, oyunculara ve yayıncılara eğlenceli vakitler sunuyor. Fakat Twitch platformu oldukça kaliteli yayınlar sunduğu için, ve video türünün fazla internet harcadığından dolayı internetiniz hızla gidebiliyor.

Diğer sosyal medya platformlarının ve YouTube gibi platformların aksine Twitch, biraz daha yüksek miktarlarda internetinizi harcıyor. 480p kalitesinde ve 60fps değerinde Twitch yayını izlediğinizi varsayarsak bu da saatte ortalama 700 MB-1,3 GB internet harcayacağınız anlamına geliyor. Fakat daha yüksek kalitede yayınlar izlemek isterseniz internetinizi de biraz daha arttırmanız gerekecek. 720p kalitesinde 60fps değerinde 1 saatlik Twitch yayını, yaklaşık olarak 1,4GB-2,1 GB arası internetinizi harcayacaktır.

Yani düzenli olarak Twitch platformunu kullandığınızı ve yayın izlediğinizi varsayarsak oldukça çok internete ihtiyaç duyacaksınız. 1 ay boyunca günde 1 saat 720p 60fps kalitesinde yayın izlerseniz, yaklaşık 54 GB internetiniz gidecektir. Eğer sınırsız ev interneti kullanıyorsanız artık adil kullanım kotası da olmadığından dolayı 54 GB sizin için hiçbir sorun teşkil etmeyecektir. Fakat mobil veri kullandığınızı varsayarsak, sadece Twitch yayınları izleseniz bile 1 ay boyunca mobil veriden geçinmeniz oldukça zor.

Diğer yandan daha yükske kalitede yayın izlemeyi sevenler için 1080p 60fps değerinde yayınlar, ortalama 2-3GB arası internet harcayacaktır. Belirttiğimiz internet harcama oranları, saatlik olarak hesaplanmıştır. Ayrıca bunlar Twitch kullanan kişilerin harcadığı ortalama internet miktarlarıdır. Sizde değişiklik gösterebilir fakat veriler yine bu makalemizdeki verilerle yakın olacaktır.

İlgili İçerik  Google, Sunucularını Türkiye'ye Taşıyor

Mobil veri ile Twitch yayınları izliyorsanız, yayınları 360p veya 160p kalitesinde izlemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü yüksek kaliteli yayınlara göre oldukça az internet harcar. Örneğin 160p değerinde 1 saatlik Twitch yayını izlemeniz 100-200MB arası internetinizi harcayacakken, 360p değerinde yayın izlemeniz saatte ortalama 250-500MB internetinizi harcayacaktır. Bu da mobil veri kullanan arkadaşlar için oldukça iyi oranlarda.

Dilerseniz hemen aşağıdan Twitch platformu ne kadar internet yer detaylı liste olarak görebilirsiniz.

Twitch Ne Kadar İnternet Yer

Twitch Ne Kadar İnternet Yer
  • 160p yayın izleme: 100-200MB arası
  • 360p yayın izleme: 250-500MB arası
  • 480p – 60fps: 700 MB – 1,3 GB arası (Saatte)
  • 720p – 30fps: 1,1 GB – 1,7 GB arası (Saatte)
  • 720p – 60fps: 1,4 GB – 2,1 GB arası (Saatte)
  • 1080p – 30fps: 1,4 GB – 2,1 GB arası (Saatte)
  • 1080p – 60fps: 2 GB – 3 GB arası (Saatte)

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın