Connect with us


Dünya'dan Haberler

Tutuklu YouTuber Tayfun Demir’in Film Senaryosu Gibi Hayatının Detayları Ortaya Çıktı

Tutuklu YouTuber Tayfun Demir’in film senaryosu kadar gizemli hayatının detayları ortaya çıktı. Demir’in yaşamı ve suçları, adeta bir aksiyon filminden çıkmış gibi…

Zaman:

Tarih:

Ölü Olduğu Sanılan Ünlü YouTuber Tayfun Demir Tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde gündem olan YouTuber Tafun Demir, aslında ünlü sayılabilecek kadar bir YouTube abonesine sahipti. 500 bine yakın abonesiyle birlikte YouTube için içerikler üreten Tayfun Demir, 6 milyona yakın izlenmeye sahip videolarıyla da Türkiye’de oldukça tanınan bir isim haline gelmişti. Genel olarak yapılar üzerine videolar çeken Tayfun Demir, YouTube üzerinde hayvanlara yardım etmesiyle de tanınıyordu.

Köylerde yapı inşa eden, çiftlik kuran ve hatta uygun fiyatlı otel yapacağından da bahseden YouTuber Tayfun Demir, çektiği videolar ile yüz binlerce abone kazanmış ve Türkiye’nin en ünlü YouTube içerik üreticilerinden biri haline gelmişti. Ünlü YouTuber aynı zamanda hayvanlara mama dağıtmasıyla, mobil uygulama üzerinden hayvanlara mama dağıtmak için bağış toplamasıyla da biliniyordu. Fakat YouTuber Tayfun Demir’in, hiç de internette göründüğü gibi biri olmadığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde tutuklanan YouTuber Tayfun Demir’in kendisini 13 yıl önce öldü olarak gösterdiği, 2007 yılından beri kaçak bir suçlu olduğu ortaya çıktı. Buraya kadar çok şaşırtıcı olsa da sadece bununla da sınırlı değil. Tayfun Demir’in, 2007 yılında kendini ölü gösterdiğinde ve nüfusa ölü olarak kaydettirdiğinde, 44 ayrı suçtan arandığı ortaya çıktı. Üstelik Tayfun Demir’in suç dosyalarının arasında organ kaçakçılığının bile olduğu bildirilmişti. İşte şimdi de Demir’in suçlarının detayları belli oldu.

Tayfun Demir’in Suç Hayatının Detayları

Tutuklu YouTuber Tayfun Demir'in Film Senaryosu Gibi Hayatının Detayları Ortaya Çıktı Tutuklu YouTuber Tayfun Demir'in film senaryosu kadar gizemli hayatının detayları ortaya çıktı. Demir'in yaşamı ve suçları, adeta bir aksiyon filminden çıkmış gibi...

6 ay önce polis tarafından izi yakalanan Tayfun Demir, aslında teknik takibe girmiş ve bir süredir aranıyordu. Muğla’ya taşınan ve burada yaşamaya başlayan Demir, Muğla’da polis tarafından teknik takibe girdi ve kısa bir süre önce de tutuklandı. 2007 yılında kendini ölü gösterdiğinde 44 suç kaydı bulunan, 100’den fazla arama dosyası olan, 53 yıldan fazla kesinleşmiş hapsi olan Tayfun Demir, tutuklandığında fazlasıyla dikkat çeken suç dosyaları da ortaya çıktı.

Benzer içerik:  Acıyı İnsan Gibi Hisseden Elektronik Deri Geliştirildi

500 bine yakın YouTube abonesi bulunan Tayfun Demir, 2007 yılında kendini ölü gösterdikten sonra öldü olarak gösterdiği ismini YouTube’da kullanmaktan çekinmemiş, hatta Kim Milyoner Olmak İster adlı TV yarışmasına bile Tayfun Demir ismiyle katılmıştı.

Mama Bahanesiyle TC Kimlik Numarası Topladı

Ölü Olduğu Sanılan Ünlü YouTuber Tayfun Demir Tutuklandı

Tutuklanan Tayfun Demir, YouTube üzerinde yaptığı paylaşımlarda daha önce mama topladığını belirtiyor ve bağış topluyordu. Demir’in mobil uygulaması üzerinden bağışta bulunacak kişilerden ise bağışçı bahanesiyle TC kimlik numarası toplanıyordu. Kendini adeta iyilik meleği gibi gösteren Tayfun Demir, hayvanlara mama dağıtacağını söyleyerek insanlardan bağış topluyordu. Bağış yapan kişiler TC kimlik numarasını da giriyordu ve Tayfun Demir, bu numaraları kullanarak sahte kimlik üretiyordu.

Sahte kimlikler ile yaşamını sürdüren Tayfun Demir, bu süreçte pek çok kişinin adına sahte kimlik üretmiş ve kullanmıştı. Başka insanların hayatını da tehlikeye atan, 2007 yıllarında 44 suç kaydı bulunan, 53 yıl gibi kesinleşmiş bir hapis cezası bulunan Tayfun Demir, aslında Ekşi Sözlük üzerinde sıkça konuşuluyordu. Ekşi Sözlük yazarları bu olaylar ortaya çıkmadan çok daha önce Tayfun Demir’in, önceden öldüğü söylenen Tayfun Demir ile aynı kişi olabileceğini konuşuyor ve bunu araştırıyordu. Demir henüz tutuklanmadan önce yazılar paylaşan Ekşi Sözlük yazarları, aslında neredeyse onların aynı kişi olduğunu kanıtlamıştı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir