Connect with us


YouTube Haberleri

Tutuklanan YouTuber Tayfun Demir: “Yanlış Kişiyi Aldınız”

Sosyal medyanın gündemine bomba gibi oturan Tayfun Demir, ortaya çıkan haberlere göre “yanlış kişiyi tutukladınız” şeklinde ifade verdi.

Zaman:

Tarih:

Tutuklanan YouTuber Tayfun Demir: "Yanlış Kişiyi Aldınız" Sosyal medyanın gündemine bomba gibi oturan Tayfun Demir, ortaya çıkan haberlere göre "yanlış kişiyi tutukladınız" şeklinde ifade verdi.

YouTube‘un en ünlü Türk içerik üreticilerinden biri olan Tayfun Demir‘in tutuklanması sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Milyonlarca izlenme sayısına sahip videoları olan, belki de birçoğunuzun illa ki bir kez denk gelmiş olabileceği Tayfun Demir videoları, aslında genel olarak yapılar ve hayvanlar üzerineydi. Ürettiği içerikler milyonlarca izlenen ve sevilen bir YouTuber olan Tayfun Demir, ortaya çıkan bilgilere baktığımızda adeta suç makinesi çıktı.

Geçtiğimiz saatlerde sizlere haberimizde aktardığımız gibi 430 bini aşkın aboneye sahip olan Tayfun Demir, aslında YouTube’da oldukça iyi bir insan olarak tanınmıştı. Genellikle kanalında yapılar inşa eden ve hayvanları korumak üzerine yardımlarda bulunduğunu gösteren, fenomen denebilecek kadar aboneye sahip olan Tayfun Demir, uzun bir süredir gelir elde ettiği YouTube kanalı sayesinde tutuklandı.

Aslında kendisini 2007 yılında nüfusa ölü olarak kaydettirdiği ortaya çıkan, kendini ölü olarak kaydettirdiği yıllarda tam 44 suç kaydı bulunduğu öğrenilen Tayfun Demir’in, 52 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirtildi. Uzun bir süredir YouTube’a içerik üreten Tayfun Demir polis tarafından fark edilmese de, sonunda fark edildi ve polisler harekete geçti. Kendini 13 sene önce ölü olarak kaydettiren, fakat buna rağmen YouTube kanalında ölü olarak kaydettirdiği ismi ile yayın yapan YouTuber, tespit edildi ve ardından tutuklandı.

Suç Kaydında Organ Ticaretinin Bile Olduğu Belirtildi

Ölü Olduğu Sanılan Ünlü YouTuber Tayfun Demir Tutuklandı

Bu sabah tutuklanan Tayfun Demir adlı YouTuber’ın suç kaydında organ ticaretinin bile bulunduğu, 44’ten fazla suç işlediği belirtildi. Adeta film senaryosu gibi olan bu olay, Tayfun Demir’in mahkemece tutuklanmasıyla sonuçlandı. Köye yerleşerek uygun fiyatlı araziler alan, bu arazilere evler inşa eden ve bu şekilde YouTube’a içerikler üreten Tayfun Demir’in 5,6 milyon izlenme sayısına sahip videoları bile bulunuyor.

Sabah saatlerinde tutuklanan ve haberlere bomba gibi düşen Tayfun Demir’in 435 bini aşkın YouTube kanalının aboneleri hızla abonelikten çıkıyor. YouTube ünlüsü sayılabilecek derecede abone sayısına ulaşan Tayfun Demir, hızla abone kaybederek 428 bin aboneye kadar geriledi. Anlık olarak 428 bin abonesi bulunan bu YouTube kanalının aboneleri hala düşmeye devam ediyor.

Benzer içerik:  Enes Batur, Geçirdiği Trafik Kazasının Ardından Açıklama Yaptı

Aralarında organ ticaretinin de bulunduğu 44 ayrı suçtan dolayı tam 52 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Tayfun Demir, adeta hayatının sonuna kadar hapiste zaman geçirebileceği kadar hapis cezası almıştı. Aslında ceza evine giren ve ardından Üniversite’ye gidebilmek için cezaevinden izin alan Tayfun Demir, cezaevine bir daha dönmedi ve bu süreçte kendini cinayete kurban gitmiş gibi göstererek ölü olarak kayıt ettirdi. UYAP’ta 100’ü aşkın arama kaydı bulunan Tayfun Demir, belgelerde “ölü” olarak işaretlenmesi sebebiyle tüm aramalardan kurtulmuştu.

Daha Önce “Kim Milyoner Olmak İster” Programına Bile Katılmış!

Tutuklanan YouTuber Tayfun Demir: "Yanlış Kişiyi Aldınız" Sosyal medyanın gündemine bomba gibi oturan Tayfun Demir, ortaya çıkan haberlere göre "yanlış kişiyi tutukladınız" şeklinde ifade verdi.

Adeta suç makinesi olduğu ortaya çıkan Tayfun Demir, aslında kendini ölü olarak gösterse de ölü olarak gösterdiği adını her yerde kullanmaktan hiç ama hiç çekinmemiş. Yüz binlerce aboneye sahip olan YouTube kanalında kendi ismini kullanan Demir, bununla birlikte kendi adıyla bir Televizyon programı olan Kim Milyoner Olmak İster’e bile katılmış. Bu yarışmadan 1.000 TL’lik ödül alarak ayrılan Tayfun Demir, hayatını YouTube gelirleri ve diğer işleriyle geçindirmeye devam etmişti.

Tayfun Demir: “Yanlış Kişiyi Tutukladınız.”

Tutuklanan YouTuber Tayfun Demir: "Yanlış Kişiyi Aldınız" Sosyal medyanın gündemine bomba gibi oturan Tayfun Demir, ortaya çıkan haberlere göre "yanlış kişiyi tutukladınız" şeklinde ifade verdi.

Tayfun Demir, polis tarafından yapılan baskında üzerinde kendi resminin bulunduğu sahte bir kimlikle yakalandı. Daha önce de birçok kez sahte kimlik düzenlediği ortaya çıkan Demir, kendisine karşı yöneltilen suçlamaları reddetti. “Yanlış kişiyi tutukladınız” açıklamasında bulunan Tayfun Demir, ortaya çıkan haberlere göre kayıtlara ölü olarak geçen Tayfun Demir’i tanımadığını söyledi.

Fakat Tayfun Demir’in tüm bu açıklamalarına rağmen olayı soruşturan polis, Tayfun Demir’i suçlu buldu ve cezaevine gönderdi. İşlemlerin tamamlanmasının ardından cezaevine gönderilmesine karar verilen Demir, son zamanlarda yaşadığı Muğla’da bulunan Muğla E Tipi Cezaevi‘ne gönderildi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir