Connect with us


Sağlık

Türkiye’de Yeni Vaka Sayısı Yine Arttı (25 Ağustos)

Açıklanan resmi rakamlara göre ülkemizde covid-19 salgınında artış sürüyor. Her geçen gün artan vakalar, bugün de artış gösterdi.

Zaman:

Tarih:

Türkiye'de Yeni Vaka Sayısı Yine Arttı (25 Ağustos)

Son günlerde ülkemizde oldukça artan covid-19 vakaları, her geçen gün daha da tehlikeli bir hal almaya başladı. Kurallara uymayan, maske takmayan, sosyal mesafeye uymayan ve kural ihlali yapan kişiler, salgının önüne geçilmesine çok büyük bir engel oluyor. Yeni açıklanan rakamlara bakıldığında ülkemizde covid-19 vakaları yine artış gösterdi.

Ülkemizde yapılan toplam testlerin 6,5 milyonu geride bıraktığını duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizdeki yeni vaka sayısını da duyurdu. Yeni hasta sayısını düşürmek için çalıştıklarını açıklayan Fahrettin Koca, bu yolda en büyük katkının alınacak tedbirler olduğunu belirtti. Halkı tedbirlere uymaya çağıran bakan Koca, her ne kadar çağrıda bulunsa da kural ihlallerinin önüne geçmeye devam edenler salgının yayılmasına sebep oluyor.

Açıklanan yeni rakamlara göre bugün(25 Ağustos 2020) 98.231 kişiye test yapılırken, 1.502 kişinin testi pozitif çıktı. Açıklamalara göre 24 kişinin hayatını kaybettiği aktarılırken, 887 kişinin de bugün iyileştiği belirtildi. Dün ise 1.443 kişinin pozitif olduğu aktarılmıştı. Aynı zamanda dün, 18 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti. Son günlerin verilerine baktığımızda virüs, her geçen gün artışını sürdürüyor.

Benzer içerik:  Corona Virüsü Tüm Haberler (Covid-19)
Türkiye'de Yeni Vaka Sayısı Yine Arttı (25 Ağustos) Açıklanan resmi rakamlara göre ülkemizde covid-19 salgınında artış sürüyor. Her geçen gün artan vakalar, bugün de artış gösterdi.

Diğer bir yandan tabloya baktığımızda toplam hasta sayısının 261.194‘e ulaştığını ve bu hastalardan 238.795‘inin iyileştiğini görüyoruz. Toplamda 6.193 kişinin maalesef hayatını kaybettiği bildirilirken, hastalarda görülen zatürre oranının da %7.4‘e çıktığı bildirildi. Aynı zamanda mevcut hastaların 811‘inin ağır hasta olduğu aktarıldı. Sağlık Bakanlığı, salgından en kısa sürede kurtulmamız ve bu süreci atlatmamız için halkımızı kurallara uymaya davet ediyor…

Dilerseniz güncel haberlere göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir