Connect with us


Sağlık

Türkiye’de Kitle Bağışıklığının En Yüksek Olduğu İl Resmi Olarak Açıklandı

Koronavirüs salgını ülkemizde hala devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de kitle bağışıklığının en yüksek olduğu ilimizi açıkladı.

Zaman:

Tarih:

Türkiye'de Kitle Bağışıklığının En Yüksek Olduğu İl

Geçtiğimiz yılın son aylarında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkarak çok kısa bir sürede dünyanın dört bir yanına yayılan koronavirüs salgını, kısa sürede birçok ülkede adeta felakete sebep oldu. Dünya çapında milyonlarca kişiye bulaşan virüs, özellikle ABD’de on binlerce insanın ölümüne sebep oldu. ABD’de ve birçok ülkede durum çok kötü olsa da, ülkemizde ABD kadar büyük boyutlarda kayıp yaşanmadı.

Ülkemizde 300 binden fazla kişi virüse yakalanırken, aynı zamanda bugüne kadar virüs sebebiyle 8.441 kişi de maalesef hayatını kaybetti. Her geçen gün daha da yüksek boyutlara ulaşan kayıplar, salgının yayılmasıyla birlikte kendini gösteriyor. Salgın aylardır devam ederken, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bir ilimizin kitle bağışıklığı kazandığı ve koronavirüse karşı daha önde oldukları söylenmişti.

Diğer bir deyişle, ülkemizde birçok kişiye bulaşan virüs, birçok kişinin bağışıklık kazanmasına da sebep oldu. Böylelikle gündeme “kitle bağışıklığı” denilen bu tabir geldi. Gündeme gelen bu konuyla birlikte hangi ilimizde kitle bağışıklığı olduğu, hangi ilimizin en yüksek kitle bağışıklığı oranına sahip olduğu gibi şeyler de merak konusu oldu. HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya‘nın aktardığı bilgilere göre Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kitle bağışıklığının en yüksek olduğu ili açıkladı.

Türkiye'de Kitle Bağışıklığının En Yüksek Olduğu İl Resmi Olarak Açıklandı Koronavirüs salgını ülkemizde hala devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de kitle bağışıklığının en yüksek olduğu ilimizi açıkladı.

Habere göre Sağlık Bakan Fahrettin Koca, Türkiye’nin kitle bağışıklığının en yüksek olduğu ilin Adıyaman olduğunu söyledi. Aktarılan habere göre HaberTürk’ten Muharrem Sarıkaya, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ta kitle bağışıklığının en yüksek olduğu ilin hangisi olduğunu sordu ve bu ilin Adıyaman olduğu yanıtını aldı.

Benzer içerik:  Gizli Devlet Belgeleri, Artık İnternetsiz Bilgisayarda Tutulacak

Türkiye genelindeki koronavirüs vakalarıyla ilgili tüm veriler kayıt altında tutulurken, bu verilerle birlikte hangi ilimizde ne kadar vaka çıktığı, kaç kişinin iyileştiği gibi veriler de elde tutuluyor. Bu da, hangi ilimizde kitle bağışıklığının en yüksek olabileceği gibi bilgileri ortaya çıkıyor. Bu bilgiler doğrultusunda da en yüksek kitle bağışıklığına sahip olan ilimiz, Adıyaman.

Kitle Bağışıklığı En Yüksek Adıyaman’da

Türkiye'de Kitle Bağışıklığının En Yüksek Olduğu İl Resmi Olarak Açıklandı Koronavirüs salgını ülkemizde hala devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de kitle bağışıklığının en yüksek olduğu ilimizi açıkladı.

Aktarılan habere göre resmi açıklamalar, Türkiye’deki kitle bağışıklığının en yüksek olduğu ilin Adıyaman olduğunu gösteriyor. 630 bin civarında nüfusu bulunan Adıyaman, şimdilik açıklamalara göre Türkiye’nin en yüksek bağışıklığına sahip ili olsa da, tabii ki tedbirlerin devam etmesi gerekiyor. Ülkemizde bugüne kadar 324 bin kişi koronavirüse yakalanırken, 8.441 kişi hayatını kaybetti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir