Connect with us


Dijital Haberler

Turkcell’in 2020 İlk Yarı Gelirleri Belli Oldu: 13,5 Milyar TL

Türkiye’nin en büyük operatör şirketlerinden biri olan Turkcell, 2020 ilk yarısıyla ilgili finansal raporu yayınladı. Şirket, elde ettiği gelir ile dikkat çekti.

Zaman:

Tarih:

Turkcell 2020 İlk Yarı Gelirleri Belli Oldu: 13,5 Milyar TL

Türkiyenin en büyük şirketlerinden biri olan Turkcell, 2020 ilk yarı finansal raporunu yayınladı. Şirketin elde ettiği gelir hem şirketi, hem de insanları oldukça şaşırttı. Yayınlanan finansal rapora göre Turkcell, 2020 yılının ilk 6 ayında, geçtiğimiz yılın aynı döneminden 1 yıllık hesaplamayla %14,5 büyüme yaşadı. 1 yılda %14,5 oranında büyüme yaşayan şirket, gelirlerinde de oldukça iyi bir artış gördü.

Bu artışla birlikte şirketin 2020 ilk yarısındaki geliri toplamda 13,6 milyar TL‘ye ulaşarak rekor kırdı. Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Turkcell, 1,7 Milyar TL‘lik kar ile 2020 ilk 6 ayını geride bıraktı. Bu süreçte 822 bin yeni faturalı abone Turkcell’e katılırken, Turkcell Superbox ise 500 bin aboneye ulaşarak Turkcell’e büyük bir gelir kapısı oldu.

Turkcell’in 2020 ilk yarısı başarısı bunlarla da sınırlı değil. Dijital kanal satışlarına çok büyük bir ilgi olduğunu aktaran Turkcell, dijital satışlarda 2022 yılında ulaşmayı bekledikleri %12‘lik gelir payı oranına 2020 ilk 6 ayında %11‘lik oranla neredeyse geldiklerini belirtti. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, konu ile ilgili açıklamalarında şunları söyledi; “2019 yılının 12 aylık toplamında gerçekleşen satış hacmine, 2020’nin ilk 3 ayında ulaşmış olduk. 3 yıllık hedeflerimizi belirlerken online kanallardan gerçekleşen satışlarımızın sabit işi hariç bireysel toplam gelirindeki payı oranı 2022 sonunda yüzde 12 olur diye düşünmüştük. Şu anda bu oran yüzde 11’e yükseldi. 3 yıllık hedeflerimizi neredeyse 6 ayda yakaladık

Benzer içerik:  Yerli E-Posta Servisi YaaniMail Kullanıma Açıldı
Turkcell'in 2020 İlk Yarı Gelirleri Belli Oldu: 13,5 Milyar TL Türkiye'nin en büyük operatör şirketlerinden biri olan Turkcell, 2020 ilk yarısıyla ilgili finansal raporu yayınladı. Şirket, elde ettiği gelir ile dikkat çekti.

Diğer bir yandan ülkemizin gündeminde olan online eğitim hakkında da konuşan Erkan, ellerinden geleni yapacaklarını şu sözlerle ifade etti; “Öğrencilerimizin daha fazla internete (GB’a) ihtiyacı oldu. 3 GB olan EBA TV internet kotasını 6 Gigabyte’a çıkarttık. Müşterilerimizin, online eğitim platformlarına yaptıkları bağlantı hızlarını artırdık. Biz her zaman öğrencilerin yanındayız. Onlar bu ülkenin geleceği. Bu yüzden öğrencilerimizin, anne ve babaların gönlü rahat olsun. Her türlü ihtiyaca cevap verebilecek durumdayız. Dünyanın en güçlü şebekelerinden birisini bu günler için kurduk. Bu şebeke milletimizin hizmetinde olmaya devam edecek

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir