Connect with us


Teknoloji Haberleri

Turkcell ASELSAN’a Özel İletişim Ağı Geliştirdi: A-İleti

Son zamanlarda dijitale yönelik alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Türkiye’nin en büyük operatörlerinden biri olan Turkcell, ASELSAN’a özel iletişim ağı “A-İleti”yi kurdu.

Zaman:

Tarih:

Turkcell ASELSAN'a Özel İletişim Ağı Geliştirdi: A-İleti

Türkiye’nin köklü operatör firmalarından biri olan Turkcell, teknoloji konusunda pek çok alanda özel çözümler üretmeye devam ediyor. Ülkemizin en değerli şirketlerinden biri olan ve köklü Türk firmaları arasında bulunan Turkcell, ülkemizdeki verilerin dışarıya çıkmaması için ülkemizin savunma sanayii şirketlerinden olan ASELSAN‘a özel bir iletişim ağı kurdu.

Türk Silahli Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerininin askeri haberleşme ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına kurulan ASELSAN, Ankara merkezli bir Türk şirketi. Uzun bir süredir ülkemizin silahlı kuvvetleri için hizmet veren ASELSAN, şimdi Türkiye’nin en büyük operatörlerinden olan Turkcell’in de desteğiyle tamamen yerli bir iletişim ağına sahip olacak.

Türkiye’nin en büyük operatörlerinden olan Turkcell, A-ileti adlı bir haberleşme sistemi kuracak ve bu sistem ASELSAN personellerinin hizmetinde olacak. 8 binin üzerinde ASELSAN çalışanının kullanabileceği yerli ve özel haberleşme ağı, ASELSAN çalışanları arasındaki iletişimin yerli sunucularda kalmasını sağlayacak. Turkcell’in iletişim uygulaması Bip’in alt yapısından yararlanılarak yapılan A-ileti, ASELSAN’a özel geliştirilen ilk özel haberleşme ağı olarak karşımıza çıkıyor.

Benzer içerik:  Instagram’dan Sürpriz Takipçi Gruplandırma Özelliği Geliyor!
Turkcell ASELSAN'a Özel İletişim Ağı Geliştirdi: A-İleti Son zamanlarda dijitale yönelik alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Türkiye'nin en büyük operatörlerinden biri olan Turkcell, ASELSAN'a özel iletişim ağı "A-İleti"yi kurdu.

Askeri alanda oldukça iyi çözümler üreten ASELSAN’ın bundan sonra kendi iletişim ağını kullanacak olması, ASELSAN içerisindeki verilerin de yurt içerisinde kalmasını sağlayacak. Böylelikle şirket içerisindeki iletişim güvenliği de maksimum seviyelerde tutulmuş olacak. Bip altyapısı üzerinde kurulu olan A-ileti adlı bu iletişim ağı, Turkcell’in yurt içerisinde bulunan sunucuları üzerinden hizmet verecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir