Connect with us


Dijital Haberler

Türk Telekom, Upload Hızlarını 2 Kat Yükseltiyor

Türk Telekom, covid-19 salgını sebebiyle Eylül ayı boyunca tüm kullanıcıların upload hızlarını 2 katına çıkaracağını duyurdu.

Zaman:

Tarih:

Türk Telekom, Upload Hızlarını 2 Kat Yükseltiyor

Türkiye’nin en çok kullanılan internet servislerinden biri olan Türk Telekom, covid-19 salgını sürecinde evinde kalan öğrenciler ve diğer tüm kullanıcılara özel upload hızlarını 2 katına çıkarma kararı aldı. Daha önce covid-19 salgınının ülkemizde ilk ortaya çıktığı zamanlar olan Mart ayında upload hızlarını 2 katına çıkaran ve bunu Haziran ayına kadar sürdüren Türk Telekom, sonrasında upload hızlarını normale döndürmüştü.

Covid-19 salgının devam etmesi ve hala evde kalan çok sayıda insan olması, bununla birlikte öğrencilerin de online eğitim alıyor olması, Türk Telekomu yeniden harekete geçirdi. Upload hızlarını daha önce 2 katına çıkaran Türk Telekom, tekrardan aynı kampanyayı yaparak tüm kullanıcıların upload hızlarını 2 katına çıkarmaya karar verdi. Açıklamalara göre 1 Eylül tarihinden itibaren başlayacak olan hız arttırımı, 1 Ekim tarihine kadar devam edecek.

Kullanıcılar bu 1 ay içerisinde upload hızları 2 katına çıkmış şekilde kullanabilecekler. Diğer bir yandan Türk Telekom’un hazırladığı bu hizmetten yalnızca Türk Telekom internet aboneleri faydalanmayacak. Diğer bir yandan Türk Telekom altyapısından yararlanan diğer internet sağlayıcılarının kullanıcılarının da internet hızları 2 katına çıkartılacak. Bu sayede milyonlarca kişinin upload hızları 2 katına çıkmış olacak.

Türk Telekom, Upload Hızlarını 2 Kat Yükseltiyor Türk Telekom, covid-19 salgını sebebiyle Eylül ayı boyunca tüm kullanıcıların upload hızlarını 2 katına çıkaracağını duyurdu.

Kullanıcıların bu hız arttırımından yararlanması için herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmadığını belirten Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Uzaktan eğitim ile başlayacak yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin çevrimiçi dersleri rahat bir şekilde takip etmesini sağlarken, aynı zamanda tüm kullanıcılarımıza daha iyi bir internet deneyimi sunmak istiyoruz. Mart ayında başlayan uzaktan eğitim süreci boyunca veri trafiğini başarıyla yöneterek EBA’yı (Eğitim Bilişim Ağı) öğrencilerimizle kesintisiz şekilde buluşturduk. EBA TV kanallarını Tivibu üzerinden izleyen öğrencilerimiz, ‘durdur izle, tekrar izle, geri al izle’ gibi özellikler sayesinde derslerini kolaylıkla takip edebildiler. Yeni eğitim döneminde de EBA ile oluşacak trafiği sorunsuz yönetecek ve kullanıcılarımızın ihtiyaç duyduğu ses, mobil ve internet hizmetlerini kesintisiz sürdüreceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 40 binin üzerindeki okulun erişim altyapısı ile birlikte 13 bin 500 okulun hızlı internetle buluşmasını sağlıyoruz. EBA platformunun altyapısıda tamamen Türk Telekom’a emanet. Grup şirketimiz Sebit’in Vitamin, Raunt gibi online eğitim çözümleriyle EBA platformuna, ders ve sınavlar için içerik desteği sunuyoruz. Kurumsal girişim sermayesi şirketimiz TT Ventures ile MentalUP gibi online eğitim platformlarına yatırımlarımızı sürdürüyoruz.

Benzer içerik:  Altyapı Bakanından İddialı Açıklama: İnternet Hızı 56 Gigabayt'a Çıkacak

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir