Türk Siyasi Tweet Rüzgarına Anonymous da Katıldı

Dünyanın en büyük hacker grubu olan Anonymous, dün siyasiler arasında geçen sosyal medya tartışmalarına katılarak Türkçe bir paylaşımda bulundu.
 Türk Siyasi Tweet Rüzgarına Anonymous da Katıldı

Dün siyasiler arasında geçen sosyal medya tartışması, Türkiye’nin en büyük partilerinin Genel Başkanlarının tartışmaya katılmasıyla gündem olmuştu. Recep Tayyip Erdoğan, Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu gibi siyasiler arasında yaşanan Twitter tartışması, yüz binlerce beğeni alarak tüm sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Dün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medyaya yönelik yaptığı açıklamalar, tüm sosyal medyada gündem olmuştu. Açıklamalarında sosyal medyaya yönelik bir düzenleme getirileceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter, YouTube ve Netflix platformlarına vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından Twitter’da dünya gündemi olan #SosyalMedyamaDOKUNMA etiketi, yüz binlerce kişinin paylaşımı ile Twitter zirvesinde uzun süre kaldı. İlgili etiketin gündem olmasının ardından diğer siyasiler de tartışmaya katılarak bazı paylaşımlarda bulundu. Öncelikle İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konu ile ilgili bir paylaşımında “Dark’ın son sezonunu bitirmeden Netflix’i kapatırsan vallahi gücenirim Sayın @RTErdogan.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener’in bu paylaşımı kısa süre içerisinde gündem olurken, bu saate kadar 300 bin’den fazla kişinin de beğenisini aldı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Meral Akşener’in bu paylaşımına esprili bir yanıt vererek “Aman Meral Hanım, şimdi hırsından spoiler verir:)” yazdı.

İlgili İçerik  Video Platformu "Alkışlarla Yaşıyorum" Kapatıldı

Siyasiler bu tür paylaşımlarla binlerce kişinin beğenisini alırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu paylaşımlara gönderme yaparak bir paylaşımda bulundu. “Onlar dizi izleyip film çeviredursun, biz hizmet edip tarih yazmaya devam edeceğiz.” şeklinde bir paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan da diğer siyasiler gibi iyi bir beğeni aldı.

Tüm tartışmalar hareketli bir şekilde devam ederken ve Twitter’ın tüm gündemi bu tartışmalar olurken, bir çok siyasinin arasına dünyanın en büyük hacker grubu olan Anonymous da katıldı. ABD’de George Floyd’un öldürülmesinin ardından başlayan protestolar ile geri dönen Anonymous grubu, Türkiye’nin gündeminde olan bu tartışmaya katılarak bir paylaşımda bulundu.

Anonymous, Türkçe Tweet Attı

Twitter’da 7,5 milyon takipçisi bulunan ve dünyanın en büyük hacker grubu olan Anonymous, yaptığı bu Türkçe paylaşım ile sosyal medyada oldukça dikkat çekti. Bu paylaşım sebebiyle Anonymous grubunun üst rütbelerinde Türk üyelerin de bulunduğu iddia edildi.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın