Türk Oyun Şirketi Peak, Zynga Tarafından Satın Alınacak

Türkiyenin en büyük girişimlerinden olan oyun şirketi Peak Games, dünyanın en büyük şirketlerinden olan Zynga tarafından satın alınacak.
 Türk Oyun Şirketi Peak, Zynga Tarafından Satın Alınacak

Dünyanın en büyük video oyunu şirketlerinden biri olan Zynga’nın, Türk mobil oyun girişimi Peak Games tarafından satın alınacağı günlerdir iddia ediliyor. İddialara göre artık anlaşmanın sonuna doğru gelindi. Eğer anlaşma sağlanırsa, dünyanın en büyük oyun şirketlerindne olan Zynga, Türk oyun şirketi Peak Games’i bünyesine katacak.

Geçtiğimiz yıl yaptığı televizyon reklamı ile oldukça ilgi çeken bir şirket haline gelen Peak Games, bir çok televizyon kanalında aynı anda yayınlattığı reklam ile şirketi bir çok kişiye tanıtmayı başarmıştı. Ayrıca Peak Games, ABD televizyonlarında reklam yayınlayan ilk Türk girişimi olmayı da başardı. Böylelikle Peak Games, dünyanın en büyük video oyunu şirketlerinden olan Zynga’nın da ilgisini çekti.

Zynga, daha önce Peak Games’in Okey oyununa 100 milyon dolarlık bir yatırım yaparak satın almış, bir Türk şirketini de bünyesine katmıştı. Gram Games isimli Türk oyun şirketini de daha önce satın alan Zynga, 250 milyon dolarlık bir yatırım ile Gram Games’i bünyesine katmıştı. Bu sebeple Peak Games ve Zynga arasında gerçekleşebilecek olan 1 milyar dolardan yüksek bir anlaşma oldukça olası.

İlgili İçerik  Call of Duty: Warzone, 50 Milyon Oyuncu Sayısını Aştı
Türk Oyun Şirketi Peak, Zynga Tarafından Satın Alınacak

İddialara göre dev şirket, 1,8 milyar dolarlık bir yatırım ile Peak Games’i bünyesine katacak ve şirket aynı şekilde oyunlar geliştirmeye devam edecek. Konu hakkında çok detaylı bir bilgi bulunmasa da, pek çok kaynak bu iddiayı doğruluyor.

Önümüzdeki günlerde konu hakkındak detayları sizlere aktaracağız. “kitle.net” web sitemizi ve Instagram hesabımız “@kitlegram”ı takip ederek güncel haberlerden haberdar olabilirsiniz.

Peak Games Reklamı

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın