sosyal medyada biz
Dünya'dan Haberler

Türk Hacker, George Floyd için MIT’i Hackledi

Türk Hackerlar, dünyanın en büyük üniversitelerinden olan MIT’i hackleyerek George Floyd’un anısına bir mesaj yayınladı.

Zaman:

Tarih:

Türk Hacker, George Floyd için MIT'i Hackledi

Amerika Birleşik Devletlerinde geçtiğimiz zamanlarda bir polis memuru tarafından boğularak öldürülen George Floyd, ırkçılığa karşı protestoların tüm ABD’yi sarmasına sebep olmuştu.Günlerdir devam eden protestolara bir çok ülke ve milyonlarca kişiden destek gelirken, Türk hackerlar da olaya el attı.

Türkiyenin en üyük hacker grupları arasında yer alan Spyhackerz’dan Emilyano Zapota kod adlı bir hacker, George Floyd’un ölümünün ardından başlayan protestolara destek vermek amacıyla dünyanın en büyük ve en ünlü üniversitelerinden olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) internet sitesini hackledi.

MIT’nin internet sitesine sızarak açıklamalarını paylaşan Zapota kod adlı hacker, George Floyd’un son videosunu da sayfaya ekledi. MIT web sitesi üzerinden yaptığı açıklamalarda siyahilere verdiği desteği belirten Zapota, “media-in-transition-10.mit.edu” adresli MIT web sitesi üzerinden şunları yazdı; “Amerika’da siyahilere yapılan zulüm, eziyet ve ayrımcılığı Türk Hackerler olarak kınıyoruz ve lanetliyoruz. Biz Türk Halkı ılarak her zaman ırkçılığa karşı olduğumuzu içimizde barınıp yaşayan her milletten insan ile göstermiş olduk. Ezelden beri hiçbir zaman siz siyahi kardeşlerimiz yalnız değilsiniz. Türkiye’den sizlere selamlar gönderiyoruz. Bu davanızda siz siyahi kardeşlerimizin yanındayız.

Benzer içerik:  Uluslararası Siber Silah: Pegasus Casus Yazılımı Tehlikesi Tüm Telefonlarda(Video)
Türk Hacker, George Floyd için MIT'i Hackledi

Türk Hacker’ın ilgi çeken mesajı bir çok haber sitesine de konu oldu. Ayrıca Zapota kod adlı hacker’ın dışında dünyanın en büyük hacker grubu Anonymous da George Floyd’un anısına geri dönmüştü. Uzun bir süredir kendini göstermeyen Anonymous, George Floyd’un ölümünün ardından geri dönmüş ve aynı gün milyonlarca tweet alarak Twitter’da dünya birincisi olmuştu.

Anonymous, George Floyd’un ölümüne sebep olan ve ülkede ırkçılık yapan her türlü polisin cezalandırılması için yetkililerden istekte bulunmuştu. “Gerekli adımları atın, aksi taktirde bizim ataağımız adımları bekleyin” şeklinde konuşan Anonymous, milyonlarca kişinin de desteğini almayı başarmıştı.

İlgili Haber;

+1
+1
+1
+1
+1
+1
Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

En Yeni Yazılar