Connect with us


Oyun Haberleri

Türk E-Sporcu Woxic, 1 Milyon 365 Bin Dolara Transfer Oldu

Son zamanlarda büyüyen e-spor camiası, oyunculara da devasa paralar kazandırdı. Woxic adıyla bilinen Türk oyuncu Özgür Eker, 1 milyon 365 bin dolara yabancı bir takıma transfer oldu.

Zaman:

Tarih:

Türk E-Sporcu Woxic, 1 Milyon 365 Bin Dolara Transfer Oldu

Son yıllarda büyük bir gelişme kaydeden e-spor dünyası, milyonlarca kişinin bu alana ilgi duyması sayesinde büyük paralara ev sahipliği yapmaya başladı. Gelişen oyun dünyasında en çok kazanan kişilerden biri de oyuncular oldu tabii ki. Dünya çapında devasa ücretlerle transferler yapılmaya başlarken, ülkemizden bir oyuncu da devasa bir ücret ile yabancı bir takıma transfer oldu.

Woxic adıyla bilinen ve ülkemizi en iyi temsil eden oyunculardan biri olan Özgür Eker, ülkemizdeki en iyi Counter Strike: Global Offensive oyuncularından biriydi. Cloud9 adlı yabancı bir e-spor takımına transfer olan Özgür Eker, Kuzey Amerika devi Cloud9’un bünyesinde bulunacak e-spor takımına transfer olacak. Yine çok ünlü bir e-sporcu olan Alex McMeekin‘in kaptanlığında olacak olan bu takımda, 3 yıl boyunca Özgür Eker, yani Woxic de oynayacak.

Bu takıma geçmek için devasa bir ücret alan Woxic, ülkemizden en yüksek transfer ücretiyle transfer edilen oyunculardan biri oldu. Cloud9’un CS:GO takımına transfer olan Türk oyuncu Woxic, transfer ücreti olarak tam 1 milyon 365 bin dolar aldı. Oyun dünyasının en yüksek transfer ücretlerinden biriyle yapılan bu transfer, Türk Lirasıyla 10 milyon 315 Bin TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu da e-spor dünyasının ne kadar büyük bir hale geldiğini ortaya koyuyor.

Benzer içerik:  HITMAN 3, Yalnızca Epic Games'e Özel Çıkış Yapacak

10 Milyon TL’lik E-Sporcu Sözleşmesi

Türk E-Sporcu Woxic, 1 Milyon 365 Bin Dolara Transfer Oldu Son zamanlarda büyüyen e-spor camiası, oyunculara da devasa paralar kazandırdı. Woxic adıyla bilinen Türk oyuncu Özgür Eker, 1 milyon 365 bin dolara yabancı bir takıma transfer oldu.

Dünden, yani 19 Eylül’den itibaren 3 yıl boyunca Cloud9’un CS:GO takımında oynayacak olan Woxic, dünya oyun tarihine geçerken aynı zamanda Türkiye’nin en yüksek transfer ücretine sahip e-sporcusu oldu. AWP rolünde oynayacak olan Türk E-sporcu Özgür Eker, ülkemizi de yine yurt dışı takımı olan Cloud9’un CS:GO takımında temsil edecek…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir