Connect with us


Genel

Tumblr Tema Değiştirme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük sosyal medya ve blog platformlarından olan Tumblr’da tema değişimi nasıl yapılır bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.

Zaman:

Tarih:

Tumblr Tema Değiştirme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Tumblr, diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak bir blog hizmeti de veriyor. Blogger tarzı bir hizmet veren Tumblr, şuan hem ülkemizde hem de tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Tumblr’ın tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de herkesin kendi blogunu oluşturabilmesi ve bu blogu dilediği gibi şekillendirebilmesi.

Tumblr üzerindeki hesabınıza isim verip bir web siteye, bloga dönüştürebiliyor. bu blogun temasını da dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Bu temalar genellikle kodlar ile oluşturulurken, çoğunluk olarak hazır temalar tercih ediliyor. Tumblr blogunuz üzerinde dilediğiniz takdirde sizlere binlerce çeşit tema hem ücretsiz, hem de ücretli olarak sunuluyor.

Eğer kod bilginiz yoksa, hiçbir kod bilgisine ihtiyaç duymadan bu hazır blog temalarını alabiliyor ve blogunuza görünüm verebiliyorsunuz. Bunu yapmaksa fazlasıyla basit. Öncelikle tumblr.com‘a gidin ve hesabınıza giriş yapın. Ardından en sağ üst bölümde yer alan kalem işaretine tıklayın. Tıkladığınızda karşınıza bir menü çıkacak, bu menüden de “görünümü düzenle” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Tumblr Tema Değiştirme Nasıl Yapılır? Dünyanın en büyük sosyal medya ve blog platformlarından olan Tumblr'da tema değişimi nasıl yapılır bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.

Görünümü Düzenle bölümüne girdikten sonra karşınıza çıkan sayfada aşağıda bulunan Tema Düzenle butonuna tıklayın. İşte karşınızda Tumblr tema değiştirme bölümü. Bu bölümden yapmanız gerekenler aslında belli ama kafanızın karışmaması amacıyla detaylara değinelim. Çıkan sayfada Temalara Gözat butonuna tıklayın. Daha sonra ise TÜM TEMALAR yazısına tıklayın. Burada karşınızda bir menü belirecek, ücretsiz temalar başlıklı olana tıklayabilirsiniz.

Benzer içerik:  Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Web Siteleri Açıklandı

Son olarak karşınıza çıkacak listeden kendinize güzel bir tema seçebilirsiniz. Burada onlarca tema ücretsiz olarak karşınıza çıkacaktır. Beğenmezseniz ücretli temalara da bakabilirsiniz fakat biz ücretsiz tema bölümünde dilediğinizi bulabileceğinize inanıyoruz. Buradan bir temayı beğendikten sonra o temayı tıklatın ve sol üst bölümden Kullan butonuna tıklayın.

İşte bu kadar. Bu şekilde blogunuza oldukça özgün ve çık bir tasarım entegre edebilir, biraz kod bilginiz varsa düzenleme de yapabilirsiniz. Diğer yandan blogunuza yüklediğiniz temaları, yine tema ekranı üzerinden düzenleyebilirsiniz. Temaların renk ayarları gibi bölümleri, tema düzenleme ekranında yer alır ve burada kod bilgisine ihtiyaç duyulmadan basit değişimler yapılabilir.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir