Trump’tan Bir Garip Öneri: Covid-19 Hastalarına Dezenfektan Enjekte Edin

 Trump’tan Bir Garip Öneri: Covid-19 Hastalarına Dezenfektan Enjekte Edin

ABD Başkanı Donald Trump, bir basın konferansında corona virüsü taşıyan hastalara yönelik “hastalara dezenfektan enjekte edebilir miyiz?” sorusunu sordu. Soru, uzmanlar tarafından oldukça tepki çekti.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler

Tıpkı Temizlik Yapar Gibi!


Trump'tan Bir Garip Öneri: Covid-19 Hastalarına Dezenfektan Enjekte Edin

ABD Başkanı Donald Trump, corona virüsü ile ilgili garip açıklamalarına devam ediyor. Bir basın konferansında açıklamalarda bulunan Donald Trump, dezenfektanların corona virüse karşın çok etkili olduğu savunmasını ele alarak, araştırmacıların “hastaların vücuduna dezenfektan enjekte etmeyi” araştırmasını önerdi. Trump, açıklamalarına “Tıpkı bir temizlik yapar gibi! Bunu araştırmak ilginç olabilir” ifadesini de eklemeyi unutmadı. Trump, açıklamaların devamında “Ben doktor değilim fakat, iyi bir “bak sana ne diyeceğim” insanıyım” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Uzmanlar tarafından oldukça tepki çeken bu açıklama, basında da garip karşılandı. Ayrıca virüse karşı ultraviyole ışığın etkili olduğuna dair açıklamaları ele alarak görüşünü paylaşan Trump, “Vücuda ultraviyole ışık verebilir miyiz?” sorusunu sormayı da ihmal etmedi.

Uzmanlar, Trump’ın “vücuda ultraviyole ışık tutma” fikrine sağlıklı bakmadıklarını ve bunun olumsuz olacağını belirtti. Beyaz Saray Koronavirüs Mücadele Gücü Koordinatörü Deborah Birx, ultraviyole ışığın ateşe karşı etkili olabileceğini fakat coronavirüs’e karşı etkili olmayacağını söyledi.

Bildiğiniz gibi ABD başkanı Donald Trump, virüse karşı oldukça umursamaz tavırları ile dikkat çekiyor. Tüm dünyaya tehlike saçan ve ABD’de felakete sebep olan corona virüsünü basit bir grip salgını olarak gördüğünü söyleyen Trump, virüsün ABD halkına karşı riskinin çok az olduğunu söylemişti. Uzmanlar halkı paniğe sürüklememek adına yapılan bu açıklamaların kısmen mantıklı olduğunu söylese de, halkı umursamazlığa davet etmek oldukça hatalı bir davranış olduğunu söylüyor.

İlgili İçerik  ABD Tarihinde İlk: Tüm Eyaletlerde Felaket İlan Edildi

Bildiğiniz gibi ABD, İtalya ve Çin gibi ülkeleri fazlasıyla geride bırakarak covid-19’dan en çok etkilenen ülke oldu. ABD’de bugüne kadar virüs 890.534 kişiye bulaşarak 50.399 kişinin ölümüne sebep oldu. 82.846 kişi ise tedavi edildi. Yani ölüm sayısı neredeyse tedavi sayısı ile eşit gidiyor. Ülkede şuan 757.289 etkin vaka bulunuyor.

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberlere “kitle.net” web sitemizden ulaşabilir, dilerseniz hemen aşağıdan güncel son durum bilgisine ulaşabilirsiniz. Son durum bilgisi, bing.com/covid adresindeki verilerden sağlanmaktadır.

Corona Virüsü Son Durum (24.04.2020 – 18:00)


Trump: Covid-19 Hastalarına Dezenfektan Enjekte Edin
  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 2.735.117
  2. Etkin Vaka: 1.791.597
  3. Hayatını Kaybedenler: 192.019
  4. Kurtarılan Kişi: 751.501
  5. Türkiye: 80.808 “etkin vaka” – 2.491 ölüm
  6. İtalya: 106.648 etkin vaka – 25.549 ölüm
  7. Çin: 2.006 etkin vaka – 4.632 ölüm
  8. ABD: 757.289 etkin vaka – 50.399 ölüm
  9. İspanya: 104.885 etkin vaka – 22.524 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın