Connect with us


Dünya'dan Haberler

Trump’ın Müjde Olarak Bahsettiği Şey, Uzun Zamandır Türkiye’de Kullanılan Plazma Tedavisi Çıktı

ABD Başkanı Donald Trump, bir süre önce müjde olarak bahsettiği şeyi açıkladı. Trump’ın müjdesi, bir süredir ülkemizde kullanılan plazma tedavisi çıktı.

Zaman:

Tarih:

Trump, Kısa Süre Önce Bahsettiği Müjdeyi Açıkladı

Son zamanlarda açıklamaları ve attığı adımları ile dünya genelinde büyük bir dikkat çeken ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde bir müjdenin haberini vermiş ve bu müjdeyi açıklayacağını söylemişti. Gün içerisinde basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin merakla beklediği o müjdeyi verdi. Müjde, bir süredir ülkemizde kullanılmakta olan plazma tedavisi çıktı.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yılın son aylarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan covid-19 salgını, en çok ABD üzerinde yayılmış ve can kaybına sebep olmuştu. Toplamda 5 milyon 800 bin’e yakın vaka oluşan ABD’de 179.329 kişi hayatını kaybetti. Etki olarak 2 milyon 666 bin vaka bulunan ABD, bu vakaları tedavi edebilmek ve salgından kurtulabilmek amacıyla tedavi yöntemleri üzerinde hızla çalışıyor.

Son zamanlarda virüse karşı çalışmalara odaklanan ABD, son olarak plazma tedavisinin bir çıkış yolu olacağını düşünmüş ve bu konuda önemli adımlar atmıştı. Plazma tedavisinin covid-19 kaynaklı ölümleri %35 oranında azalttığını söyleyen Trump, müjde olarak bu tedavi yönteminin artık kullanılacağını duyurdu. Trump, covid-19 hastası olup iyileşen kişilerin plazma bağışında bulunması için bir internet sitesi açtıklarını, bağış yapmak isteyenlerin buradan başvuru yapabileceklerini duyurdu.

Benzer içerik:  Corona Virüsü Son 2 Günde 200 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu
Trump'ın Müjde Olarak Bahsettiği Şey, Uzun Zamandır Türkiye'de Kullanılan Plazma Tedavisi Çıktı ABD Başkanı Donald Trump, bir süre önce müjde olarak bahsettiği şeyi açıkladı. Trump'ın müjdesi, bir süredir ülkemizde kullanılan plazma tedavisi çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi, ABD Başkanı Donald Trump tarafından duyurulan bu tedavi yöntemi için onay vermediklerini, fakat acil durum sebebiyle kullanım yetkisi tanındığını belirtti. Ülkemizde bir süredir kullanılan bu plazma tedavisi, Donald Trump’ın müjde haberiyle birlikte bundan sonra ABD’de kullanılmaya başlayacak. İlerleyen günlerde gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir