Trump’ın Bitcoin’e Karşı Savaş Açtığı Belirtiliyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın Bitcoin'e karşı savaş başlattığı ve hazine bakanı Steven Mnuchin'e "Bitcoin'in peşini bırakma" dediği iddia edildi.
 Trump’ın Bitcoin’e Karşı Savaş Açtığı Belirtiliyor

ABD Başkanı Donald Trump‘ın Bitcoin‘e karşı savaş açtığı iddiaları sosyal medyada gündem oldu. Amerika Birleşik Devletlerinin Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, mahkemelik olan “Her Şeyin Yaşandığı Oda” kitabında oldukça dikkat çeken şeyler yazmıştı.

Bitcoin.com‘un Washington Examiner‘a dayandırdığı habere göre 23 Haziran 2020 tarihinde yayınlanması planlanan “Her Şeyin Yaşandığı Oda” kitabında Bitcoin ile ilgili oldukça dikkat çeken şeyler de bulunuyordu. Kitap, ABD Adalet Bakanlığı tarafından, ABD ulusal güvenliğini tehlikeye atabilecek derecede gizli bilgiler bulundurduğundan dolayı mahkemelik oldu.

Henüz soruşturmalar devam ederken kitabın içerisinde yer alan Bitcoin ile ilgili bölüm de dikkat çekti. İddialara göre kitap içerisinde “Başkan Trump, Hazine Bakanı Steven Mnuchin‘e kripto para Bitcoin alım ve satım işlemlerine aman vermemesini söyledi. Trump, Mnuchin’e ‘Bitcoin’in Peşine düş‘ dedi.” sözleri yer alıyordu. Habere göre bu konuşmanın 2018 Mayıs tarihinde gerçekleştiği belirtilirken, Washington Examiner gazetesinde kitabın yedeğinin bulunduğu da yer aldı.

İlgili İçerik  Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar

Trump, Bitcoin’e Karşı Savaş Mı Başlattı?

Trump'ın Bitcoin'e Karşı Savaş Açtığı Belirtiliyor

Finans danışmanlığı şirketleri arasında oldukça iyi bir konumda bulunan deVere Group‘un kurucusu Nigel Green, kitapta yer alan Trump’ın Bitcoin’e karşı tutumundan dolayı oldukça sert eleştirilerde bulundu. “Trump’ın gerçekten de Bitcoin’e bir saldırı başlatması muhtemel.” şeklinde açıklamalarda bulunan Nigel Green, sözlerine şöyle devam etti; “Bitcoin gibi kripto paralar neredeyse evrensel olarak paranın geleceği olarak kabul ediliyor.

Paranın geleceğinin Bitcoin olduğunu belirten deVere Grup CEO ve kurucusu Nigel Green, ABD Başkanı Donald Trump‘a ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin‘e karşı “bilgisiz” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın