Trump’ı Tehdit Eden Hackerlar, İlk Belgeyi Yayınladı

ABD Başkanı Donald Trump'ı hedef haline getiren REvil isimli hacker ve fidye yazılımı grubu, bugün ilk e-posta yazışmasını yayınlandı.
 Trump’ı Tehdit Eden Hackerlar, İlk Belgeyi Yayınladı

Dün sizlerle paylaştığımız haberdeki hacker grubu REvil, geçtiğimiz günlerde bir hukuk bürosunu ve ABD Başkanı Donald Trump’ı tehdit etmişti. Hukuk bürosundan 21 milyon dolarlık bir fidye istediklerini ancak ödeme alamadıklarını belirten hacker grubu, ABD başkanı Donald Trump’ın hukuk bürosunu uyarmasını ve ödeme yapmasını istemişti.

Hacker grubu ödeme alamayınca bunların da ilerisine giderek ödenmesi gereken fidyeyi 42 milyon dolara çıkarmış, ödeme yapılmazsa ABD Başkanı Donald Trump hakkında çok önemli belgeleri yayınlayacaklarını söylemişti. “Ödeme yapılmazsa Trump bir daha başkan olamaz” açıklamalarında bulunan REvil grubu, bir süredir ödeme alamayınca konuyu daha ileriye taşıma kararı aldı.

Trump'ı Tehdit Eden Hackerlar, İlk Belgeyi Yayınladı

REvil grubu, ellerinde çok gizli belgelerin bulunduğunu kanıtlayabilmek amacıyla ABD başkanı Donald Trump’ın yazışmalarının geçtiği bir e-posta belgesini yayınladı. REvil grubu, bu belgenin yalnızca “ellerinde veri olduğunu kanıtlamak” amacıyla paylaşıldığını ve zararsız içerik bulundurduğunu belirtti. Fakat ellerinde çok fazlasının olduğu açıklandı.

İlgili İçerik  Yarım Milyar XRP'nin Piyasaya Sürülmesi Endişelendirdi

Henüz sadece zararsız içerik yayınladıklarını ve ödeme yapılmazsa yakın zamanda bir çok belgenin yayınlanacağını belirten hacker grubu, belgeleri açık arttırma ile internet ortamında satışa sunacak. Trump’tan ve hukuk bürosundan para elde edemeyen hacker grubu, açık arttırma ile belgeleri satarak gelir elde etmek istiyor.

Böylelikle belgeyi satın alan kişi, dilerse belgeleri internet ortamında yayınlayacak. Yani bu belgelerin kimliği belirsiz kişiler tarafından satın alınması, ABD Başkanı Trump için çok büyük bir sorun teşkil edebilir. İlerleyen zamanlarda sizlere gelişmeleri aktaracağız. Bizleri “kitle.net” web sitemizden ve instagram adresimiz “@kitlegram”dan takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın