Trump’a Hacker Şoku: 42 Milyon Dolar Vermezse Başkan Olamaz

ABD Başkanı Donald Trump, Hackerlar tarafından yapılan tehditler sonucu büyük bir şoka uğradı. REvil adlı Hacker grubu; "Donald Trump tekrar başkan olmak istiyorsa 42 milyon dolarlık kripto para ödesin, aksi takdirde tüm kirli çamaşırlarını ortaya dökeceğiz" şeklinde açıklamalarda bulundu.
 Trump’a Hacker Şoku: 42 Milyon Dolar Vermezse Başkan Olamaz

ABD başkanı Donald Trump, REvil adlı fidye yazılım grubu tarafından tehdit edildi. Trump’ı şoka uğratan tehditte, Trump’ın 42 milyon dolar değerinde kripto para yapması istendi. Hacker grubu, aksi taktirde Trump’ın tüm kirli çamaşırlarını ortaya dökeceğiz şeklinde açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz zamanlarda büyük bir fidye vurgunu yapan REvil adlı hacker grubu, hukuk bürolarını da tehdit etmişti ve fidye istemişti. İcraatlerini çok hızlı bir şekilde sürdüren REvil grubu, bu konuda kendilerini zirveye çıkartarak Donald Trump’ı hedef tahtası haline getirdi. Daha önce Madonna ve Robert DeNiro gibi bir çok ünlünün çalıştığı firmanın tüm verisini ele geçiren Hcker grubu, 756 GB boyutunda bir veri ele geçirmişti. Bu verilerin arasında oldukça gizli sözleşmeler ve bir çok e-posta bulunuyordu.

Trump'a Hacker Şoku: 42 Milyon Dolar Vermezse Başkan Olamaz

Daha önce 14 Mayıs’a kadar 21 milyon dolar fidye isteyen hacker grubu REvil, hukuk bürosunun ve diğer kişilerin ödeme yapmaması sebebiyle tehditlerini bir ileriye taşıdı. Hacker grubunun hedefinde normalde Donald Trump bulunmasa da ödeme yapılmayınca işler değişti. Donald Trump’ı da hedef alan hacker grubu, fidyeyi 2 katına çıkararak şu açıklamalarda bulundu;

İlgili İçerik  Facebook'un Libra Projesi Yatırımcılarını Kaybediyor

Ödemeniz gereken miktar şuandan sonra 42.000.000 dolar. Hedefimizdeki diğer kişi Donald Trump. Bildiğiniz gibi devam eden bir seçim var ve Donald Trump da bu seçiema day. Başkan Trump, eğer başkan olarak kalmak istiyorsanız onlara uyarıda bulunun, aksi taktirde bu hırsınızı sonsuza kadar unutabilirsiniz. Ve Trump’a oy verenler, yayınlayacağımız şeylerden sonra kesinlikle onu başkan yapmak istemeyeceksiniz. Size son 1 hafta veriyoruz.

Hacker grubuna göre Donald Trump ile ilgili çok önemli bilgiler ellerinde bulunuyor ve 42 milyon dolar değerinde XMR ödeme yapılmazsa bu belgeler açığa çıkacak. FBI, bu saldırıyı “terör örgütü eylemi” olarak nitelendirirken, siber güvenlik firması Emsisoft çalışanı Brett Callow “şimdiye kadar görülen en yüksek talep” açıklamasında bulunuyor.

Hacker’ların hedef aldığı hukuk bürosu ise “Ödemeyi yapsak bile dosyaları imha edecekleri kesin değil” şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

İlerleyen günlerde gelişmeleri aktaracağız. Bizi “kitle.net” web sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın