Trump, Test Sayısını Azaltmak İçin Talimat Verdi

Son zamanlarda sözleriyle dikkat çeken ABD Başkanı Trump, covid-19 test sayısının azalması için özel talimat verdiğini açıkladı.
 Trump, Test Sayısını Azaltmak İçin Talimat Verdi

Amerika Birleşik Devletleri‘nin adından sıkça bahsettiren Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz zamanlarda corona virüsü hakkında yaptığı açıklamalarda ne kadar ciddi olduğunu kanıtladı. Geçtiğimiz zamanlarda “daha az test, daha az vaka” açıklamalarıyla gündeme oturan Trump, bu açıklamaların ardından bir adım daha attı.

Başkan Trump, Oklahoma/Tulsa‘da seçim kampanyası kapsamında yaptığı bir konuşmada, daha az test yapılması için talimat verdiğini açıkladı. Bir süre önce bu konuda bazı açıklamalarda bulunan Trump, vaka sayılarının yüksek olmasını çok fazla test yapmaya bağlamış, daha az test yaparlarsa daha az vaka sayısı olacağını söylemişti.

Amerika’da çok fazla covid-19 vakası olduğunu söyleyen ABD Başkanı Donald Trump, bu sebeple yapılan testlerin de azalmasını istedi. Geçtiğimiz günlerde haberimizde sizlere aktardığımız gibi, ABD’nin dünyanın en çok vaka sayısı bulunan ülke olmasının sebebinin çok test yapmak olduğunu söyleyen Trump, oldukça dikkat çekmişti.

Trump, Test Sayısını Azaltmak İçin Talimat Verdi

Seçim kampanyası kapsamında bir konuşmasında bu konudan bahseden Trump “Test yapmak, iki ucu keskin bir kılıç gibi. 25 milyon insana test yaptık. Büyük ihtimalle herhangi bir ülkeden 20 milyon daha fazla test yaptık. Almanya ve Güney Kore çok fazla test yaptı. Beni aradılar ve ‘yaptığın iş…’” şeklinde konuştu. Devamında ise şu açıklamaları yaptı; “Kötü yanı şu: kapsamı genişletmek için test yaptığınızda çok daha fazla insan, çok fazla vaka ile karşılaşırsınız. Adamlarıma, lütfen test sayısını azaltın dedim

İlgili İçerik  Google, Looker'ı 2.6 Milyar Dolara Satın Aldı

Bu açıklamalar ile coronavirus testlerini azaltmak için özel talimat verdiğini açıklayan Başkan Trump, test konusunda “az test, az vaka” düşüncesinde oldukça kararlı olduğunu da belli etmiş oldu. Güncel verilere göre etkin olarak 1,5 milyon vakası bulunan ABD’de 121.500 kişi de hayatını kaybetti.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın