Trump, Sözünü Tutmayan General Motors’a Ateş Püskürdü

 Trump, Sözünü Tutmayan General Motors’a Ateş Püskürdü

ABD Başkanı Donald Trump, 40 bin adet ventilatör (solunum cihazı) üretimi yapmaya söz veren, ardından sözünü tutmayan General Motors‘a ateş püskürdü. Trump, Savunma Üretim Yasası‘nın devreye sokulacağına da işaret etti.


İlginizi Çekebilir: Trump, Apple’a Karşı Yeni Bir Savaş Başlattı

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, Çin’de kontrol altına alındı. Fakat diğer ülkelerde durum her geçen gün daha da kötüye gidiyor. İtalya’da 9.134 kişi hayatını kaybederken, ABD’de vaka sayısı 100 bin’i geçti.

Durum bu derece kötüyken, dünyanın en büyük otomobil üretici şirketlerinden biri olan General Motors, geçtiğimiz günlerde ABD’ye 40 bin adet ventilatör üretme sözü verdi. Fakat bir süre geçmesine rağmen sözünde durmadı. ABD Başkanı Donald Trump, bunun üzerine şirket’e Twitter hesabı üzerinden ateş püskürdü.

Trump, resmi twitter hesabından şunları söyledi; “Her zamanki gibi General Motors ile işler yolunda gitmiyor. Bize hızlı bir şekilde 40 bin ventilatör vereceklerini bildirdiler. Şimdi ise Nisan ay’ı sonunda sadece 6 bin adet verebileceklerini ve çok fazla para istediklerini söylüyorlar.”

Bunun ardından “Savunma Üretim Yasası”nı devreye sokacaklarını bildiren Trump, özel fabrikaların devlet için çalışmasını sağlayabileceğini belirtti.

İlgili İçerik  Fransa Rekabet Kurumu, Google'a 150 Milyon Euro Ceza Kesti

Ayrıca Trump, General Motors ve Ford’a söyledi;

“General Motors derhal Ohio’daki aptalca terk edilmiş Lordstown tesisini veya başka bir tesisi açmalı. HEMEN VENTİLATÖRLERİ ÜRETMEYE BAŞLAYACAK !!!!!! FORD, HIZLICA VENTİLETÖRLERİ ÜRETİN !!!!!!”

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (27.03.2020 – 22:00)


İtalya, Corona Virüsünde Çin'i Geride Bıraktı

  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 577.660
  2. Etkin Vaka: 420.542
  3. Hayatını Kaybedenler: 26.448
  4. Kurtarılan Kişi: 121.454
  5. Türkiye: 5.564 etkin vaka – 92 ölüm
  6. İtalya: 66.414 etkin vaka – 9.134 ölüm
  7. Çin: 3.947 etkin vaka – 3.287 ölüm
  8. ABD: 92.243 etkin vaka – 1.442 ölüm
  9. İspanya: 49.844 etkin vaka – 4.858 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın