Trump: Sosyal Medya ya Düzenlenecek, ya da Yasaklanacak!

ABD Başkanı Donald Trump ve Twitter arasında geçen tartışmadan sonra Trump; "Sosyal medya ya düzenlenir, ya da yasaklanır" açıklamalarında bulundu.
 Trump: Sosyal Medya ya Düzenlenecek, ya da Yasaklanacak!

Twitter‘ı dünyanın en çok kullanan devlet başkanlarından biri olan ABD Başkanı Donald Trump, Twitter ile arasında geçen bir olaydan dolayı sosyal medya platformlarını oldukça sert bir şekilde eleştirdi ve tehdit etti. Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisi bulunan ve her gün aktif olarak bir çok Tweet atan ABD Başkanı Trump, bazı paylaşımlarına müdahele edilmesine oldukça sinirlendi.

Donald Trump’ın dün yaptığı 2 paylaşıma Twitter tarafından “Konu hakkında gerçekleri öğrenin” ibaresi eklenmiş, ardından kısa bir süre içerisinde Trump bu ibarenin farkına varmıştı. Olayın ardından alev küpüne dönen Trump, sosyal medya platformunu “ifade özgürlüğünü kısıtlamak” ve “ABD seçimlerine müdahele etmek” ile suçladı.

Sosyal medyanın kendisini düzenlemesi gerektiğini, aksi takdirde bu şekilde devam ederse bu platformların kapatılacağını söyleyen Trump, ABD seçimleri hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Donald Trump Twitter

Twitter ifade özgürlüğünü kısıtlıyor. Ben bir başkan olarak buna izin vermeyeceğim” şeklinde açıklamalarda bulunan Trump, devamında ise “Twitter şimdi de ABD 2020 Başkan seçimlerine müdahele ediyor” şeklinde bir paylaşımda bulundu. Twitter, tüm bunlara rağmen ilgili ibareyi hala Trump’ın tweetlerinden kaldırmadı.

Trump, bunun üzerine tüm sosyal medya platformlarını hedef alan şu sözlerini Twitter’dan paylaştı; “Cumhuriyetçiler, Sosyal Medya Platformlarının muhafazakar sesleri tamamen susturduğunu hissediyor. Bunun bir daha yaşanmaması adına sosyalmedya platformlarını ya düzenleyeceğiz, ya da kapatacağız. 2016 yılında ne yapmaya çalıştıklarını ve sonucunda başaramadıklarını gördük. Bunun daha sofistike bir halinin gerçekleşmesine izin veremeyiz. Tıpkı geniş çapta posta yoluyla verilecek oyların ülkemizde gerçekleşmesine izin veremeyeceğimiz gibi. Posta yoluyla oylama her türlü hile, düzenbazlık ve hırsızlık için uygun. En çok hile yapan kazanıyor. Sosyal medya, sen de aynı şekilde. Kendini derhal toparla!

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili İçerik  Facebook, WhatsApp ve Messenger'ı Birleştiriyor
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın