Trump: Salgının İsmi Çin Virüsü veya Kung Flu Olabilir!

ABD Başkanı Donald Trump, corona virüsü salgınıyla ilgili yaptığı açıklamalarda yine Çin'i hedef alan sözleriyle dikkat çekti.
 Trump: Salgının İsmi Çin Virüsü veya Kung Flu Olabilir!

Amerika Birleşik Devletleri‘nin en çok konuşulan kişilerinden olan Başkan Donald Trump, corona virüsü ile ilgili açıklamalarında yine oldukça ilginç sözler kullandı. Dün yaptığı Meksika duvarı ziyaretinin ardından Phoenix şehrine giderek bir konuşma yapan Donald Trump, ABD’de devam eden protestolar ve covid-19 salgını ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ABD’de geçtiğimiz zamanlarda George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinden sonra başlayan protestolarda ABD adeta yangın yerine çevrildi. Bir çok protestocu iş yerlerini yağmalarken, bazıları da önemli heykellere saldırmaya ve onları yıkmaya başladı. Beyaz Saray yakınındaki eski ABD Başkanı Andrew Jackson’ın heykelinin yıkılmasının ardından açıklamalarda bulunan Trump, protestoculara adeta ateş püskürdü.

Bu heykelleri yıkan ve önemli heykellere saldırıda bulunan protestocuların, o heykeldeki kişileri tanımadıklarını söyleyen Trump, göstericilere karşı dikkat çeken açıklamalarda bulundu. “Bunu yapanların bir çoğu, zengin ve şımarık kişiler. Bunu yapanlar o heykellerdeki kişileri tanımıyorlar bile.” açıklamalarında bulunan Trump, heykellere saldıran ve onları yıkan protestoculara da ceza verileceğini belirtti. Anıt ve heykellere saldırıda bulunan kişilere hoşgörü göstermeyeceklerini belirten Trump, “10 yıl hapis, bence uzun bir süre.” açıklamasında bulunarak protestoculara 10 yıl hapis cezası imasında bulundu.

İlgili İçerik  Tesla, Elektrikli Kamyonet CyberTruck'ı 21 Kasım'da Tanıtacak!

Trump, protestoculara karşı yaptığı açıklamaların devamında covid-19 salgınına da değindi. Corona virüsü salgınının ilk ortaya çıktığı zamanlardan beri Çin’i hedef alan açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, yine Çin’i hedef alan oldukça ilginç açıklamalarda bulundu.

Trump: Birisi Bana 19’un Ne Olduğunu Söyleyebilir Mi?

Trump: Salgının İsmi Çin Virüsü veya Kung Flu Olabilir!

Protestoculara karşı dikkat çeken açıklamalarda bulunan Trump, devamında açıklamalarını yine Çin’e yöneltti. Covid-19 ismini anlamsız bulduğunu belirten Trump, virüs için oldukça ilginç isimler önerdi. “Bu virüse bir çok isim verilebilir. Covid-19 diyorlar, bu nedir?, birisi bu 19’un ne olduğunu söyleyebilir mi? Bu bir isim değil. Bunu Çin virüsü olarak isimlendirebiliriz. Kung Flu diyebiliriz, Vuhan virüsü de diyebiliriz.” açıklamalarında bulunan Başkan Trump, konuşmayı yaptığı alanda dinleyicilerden oldukça iyi bir tepkiyle karşılandı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın