Connect with us


Sağlık

Trump, Nisan 2021’e Kadar ABD’ye Yetecek Kadar Aşı Üretileceğini Duyurdu

Covid-19’dan en çok etkilenen ülke olarak karşımıza çıkan ABD’nin başkanı Donald Trump, Nisan 2021’e kadar ABD’ye yetecek kadar aşı üretileceğini söyledi.

Zaman:

Tarih:

Trump: "Nisan 2021'e Kadar ABD'ye Yetecek Aşı Üretilecek"

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olarak karşımıza çıkan Amerika Birleşik Devletlerinde bugüne dek toplamda 6 milyon 819 binden fazla kişi salgına yakalandı ve vakalardan 3 milyon 689 bin kişinin iyileştiği bildirildi. Mevcut vaka sayısı 2 milyon 928 bin olan ABD’de bugüne kadar maalesef 201.735 kişi hayatını kaybetti ve bu rakamlar hızla artmaya devam ediyor.

Covid-19 sürecini pek de iyi yönetemeyen ABD, salgından en fazla etkilenen ülke oldu. Milyonlarca vaka ve on binlerce ölüm ile covid-19 listelerinde adeta farkla ön sırada bulunan ABD, maalesef bugüne dek işe yarar bir önlemle buluşamadı. Bu sebeple ABD’nin en çok beklediği şey virüsten korunabilmek değil, virüse yakalandıklarında iyileşmelerini sağlayacak bir aşı oldu.

Uzmanlar her ne kadar maskenin aşıdan bile fazla koruduğunu söylese de, ABD’nin beklediği tek çare şuanda aşı denebilir. Bu sebeple aşı çalışmalarına yoğunlaşan ülkenin başkanı Donald Trump, halkı bir nebze sevindirecek o açıklamayı yaptı. Trump’ın yaptığı resmi açıklamaya göre 2021 yılının Nisan ayına kadar ABD’de yaşayan herkese yetecek kadar covid-19 aşısı üretimi yapılacak.

Benzer içerik:  İran, Bitcoin ile İthalat Yapacak

Nisan 2021’e Kadar ABD’ye Yetecek Kadar Aşı Üretilecek

Trump, Nisan 2021'e Kadar ABD'ye Yetecek Kadar Aşı Üretileceğini Duyurdu Covid-19'dan en çok etkilenen ülke olarak karşımıza çıkan ABD'nin başkanı Donald Trump, Nisan 2021'e kadar ABD'ye yetecek kadar aşı üretileceğini söyledi.

Aşı çalışmalarında ilerleme kaydettiklerini ve artık çalışmanın sonucunu aldıklarına değinen Donald Trump, konu hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “ABD Gıda ve İlaç Dairesinin onayladığı bir aşı 24 saat içinde dağıtıma hazır olacak. Ordumuz çok sayıdaki aşıyı, gerekli yerlere ulaştıracak. Bu yıl bitmeden en az 100 milyon doz aşıya sahip olacağız, belki daha fazla olacak. Her ay 100 milyonlarca doz aşı üretilecek ve nisana kadar her Amerikalıya yetecek kadar aşıya sahip olmayı bekliyoruz.

Ordudan yardım alarak covid-19 aşısını ABD’deki herkese yetecek kadar üreteceklerini açıklayan Donald Trump, bunun için 2021 yılının Nisan ayını hedef gösterdi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir