Connect with us


Sosyal Medya

Trump Anlaşmayı Kabul Etmedi: TikTok, ABD’de Yasaklanacak

ABD Başkanı’nın bir süredir hedef aldığı TikTok’un, ABD merkezli bir şirketle anlaşmasına izin verilmedi. Ortaya çıkan bilgilere göre TikTok, 20 Eylül’den itibaren yasaklanıyor.

Zaman:

Tarih:

Trump Anlaşmayı Kabul Etmedi: TikTok, ABD'de Yasaklanacak

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, son günlerde ABD Başkanı Donald Trump‘ın adeta en büyük hedefi haline gelmiş durumda. TikTok’un Çin’e veri sattığı ve kullanıcı verilerini koruyamadığı iddialarıyla TikTok’u ABD genelinde yasaklamakla tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump, TikTok’un ABD bölümünün ABD merkezli bir şirkete satılması dahilinde platformun engellenmeyeceğini söylemişti.

Uzun bir süredir ABD merkezli şirketler ile peş peşe görüşmeler yapan, iddialar ile Twitter, Microsoft, hatta Walmart gibi dev şirketlerle bile görüşmeler yapan TikTok, uzun bir süredir bir anlaşmaya varamamıştı. 20 Eylül‘e kadar Trump’tan süre alan TikTok için son 2 gün kaldı. Ortaya çıkan haberlere göre Oracle ile yapacağı anlaşmanın sonlarına gelen TikTok’a Donald Trump izin vermedi.

Beyaz Saray‘a yakın kaynaklara göre ABD Başkanı Donald Trump, ABD merkezli dünyanın en büyük 2. yazılım şirketi Oracle ile TikTok çatı şirketi ByteDance‘ın anlaşmasını reddetti. Bu sebeple TikTok’un ABD’de kalmak için hiçbir şansının da kalmadığı belirtildi. TikTok’a 45 günlük süre tanıyan ve bu duruma yönelik bir karar bile imzalayan Trump, bu hafta sonundan itibaren ABD genelinde TikTok’u engelleyebilir. Bununla birlikte ByteDance bünyesinde bulunan WeChat adlı mesajlaşma uygulamasının da ABD genelinde engelleneceği belirtiliyor.

Benzer içerik:  Hiç Şaşmaz: Instagram'da Açık Bulduklarını Söyleyen Türk Gençler, 10 Bin Dolar Talep Etti, Fakat 50 Dolar Aldı

TikTok ve WeChat, ABD’de Engellenecek

Trump Anlaşmayı Kabul Etmedi: TikTok, ABD'de Yasaklanacak ABD Başkanı'nın bir süredir hedef aldığı TikTok'un, ABD merkezli bir şirketle anlaşmasına izin verilmedi. Ortaya çıkan bilgilere göre TikTok, 20 Eylül'den itibaren yasaklanıyor.

Birçoğunuzun bildiği gibi TikTok, eğer ABD merkezli bir şirkete ABD bölümünü satmayı başaramazsa ABD genelinde yasaklanacaktı. Ortaya çıkan son bilgilerde de gördüğümüz gibi Trump, Oracle ile TikTok’un çatı şirketi ByteDance’ın anlaşmasına izin vermedi. Bu da ByteDance bünyesinde bulunan TikTok’un ve WeChat uygulamasının, Pazar gününden itibaren ABD genelinde yasaklanacağını ortaya koyuyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir